آذربایجان
ترکیه و خیانت در قره باغ

ترجیع بند کلام بدخواهان ملت، “عدم حمایت” ایران از جمهوری آذربایجان در جریان جنگ قره باغ و “حمایت های همه جانبه” ترکیه از آذربایجان در این جنگ است.

 

ترجیع بند کلام بدخواهان ملت، “عدم حمایت” ایران از جمهوری آذربایجان در جریان جنگ قره باغ و “حمایت های همه جانبه” ترکیه از آذربایجان در این جنگ است.
“تحولات جهان اسلام” در راستای صحت سنجی این گزاره مجموعه اسنادی از “حمایت های ایران و خیانت های ترکیه”را گرد هم آورده که به زودی به صورت یک ویدیو گرافیک کامل در اختیار هموطنان عزیز قرار خواهد گرفت.

 

در اولین گام اما برای اولین بار سند مهمی از یکی از خیانت های ترکیه در جریان جنگ قره باغ از یک جلسه خصوصی، توسط پایگاه خبری “تحولات جهان اسلام” منتشر می شود.

 

آنچه در ویدیو مشاهده میکنید، اظهارات “رحیم قاضیف” وزیر دفاع جمهوری آذربایجان بین سالهای ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ است.

در زمان وزارت او شهرهای راهبردی “شوشا”، “لاچین” و “کلبجر” از دست رفت و پس از استعفای قاضیف دومینوی سقوط شهرها ادامه پیدا کرد.
ارامنه بعد از شوشا توانستند، ۷ شهر خارج از قلمرو قره باغ را تصاحب کنند.

 

منتظر اسناد ما باشید…

 


لینک دانلود

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظر در مورد "ترکیه و خیانت در قره باغ"

سیامک :

از همین تصاحب نوشتن به جای اشغال هفت شهر معلومه که منابعت هم از کجا سرچشمه میگیره. هر مطلبی بزارین دیگه میخاین ایرانو برای ما بشناسونین؟؟

57
41
ییلماز :

منابع؟
رحیم قاضیف هست، وزیر دفاع وقت جمهوری آذربایجان !
واقعا پانترکیست بودن هم عالمی داره!!!

24
45
ییلماز :

به عبارت “خارج از قلمرو قره باغ” گویا دقت نکردید!
ضمنا تصاحب بار معنایی بدی به ضرر جمهوری آذربایجان نداره.
کلا پانترکیسم، چنین مکتبی هست، هر جا در متن هیچ حرفی برای گفتن نداره، در حاشیه دنبال دست آویز می گرده.
فکرش رو بکن! حرف وزیر دفاع وقت ج. آذربایجان رو قبول نکنیم:)))))))))

26
45
رضا تواضعی :

شما پانترک های پلید تکلیفتان روشن است . شما کی ایران را شناختید که امروز بخواهید بشناسید ؟

30
53
ناشناس :

آذری های ترک بعد از بیرون کردن ارمنی ها از نخجوان و بقیه مناطق آذربایجان عملا جایگاه اخلاقی خودشون رو برای اظهار نظر درباره اقدامات ارامنه در استپاناکرت از دست دادن…

بعدشم ترکیه همون کشوری هست که تو قبرس شمالی دهها هزار ترک رو مستقر کرد و هزاران یونانی زبان رو بیرون کرد تا بتونه ترکیب جمعیتی رو به نفع ترکها تغییر بده…

بعد از همچین جنایاتی و جابجا کردن مردم مثل گوسفند فکر نکنم آذربایجان و ترکیه برای چنین اظهار نظرهایی مشروعیت اخلاقی داشته باشن…

قره باغ یا همون استپاناکرت هم دیگه مال ترکها نیست… آذربایجان و مردمش بهتره هر چه زودتر با این حقیقت کنار بیان…
اونها از اول هم اکثریت جمعیتی رو تو قره باغ نداشتن… حالا بعد از گذشت ربع قرن که دیگه هیچی… قره باغی وجود نداره… مردم آواره اونجا هم هر کدوم الان یه جای جمهوری آذربایجان زندگی خودشون رو دارن…

26
64
ایرانی :

درباره این موضوع با شما موافقم فقط از شما درخواست داشته به سایت یول پرس نگاهی بکنیدکه یکی از سایت های تفرقه افکن است

12
34
ناشناس :

در واقع مردم شهرهای کلباژار یا کلبجر و لاچین و شوشی بیشتر کردهای کرمانج شیعه مذهب بودند و اقلیتی هم ترکهای سنی مذهب که اصالتا اهل گرجستان بودند و ماسخاتی نامیده می شدند با خیانت پانتورکان جمهوری آذربایجان کع وابسته ترکیه بودند مردم این شهر ها که خارج از قره باغ است و راه وصل ان به بدنه ارمنستان،اواره شهر های اذربایجان شدند.

10
36
مسعود :

اون بخشی از مرز ایران که با ارمنستان مرز خاکی داره در همان جنگ با اشغال زنگزور بوجود آمد و طول این مرز دقیقا ۲۰ کیلومتر هست.
حداقل ایران میتونست مانع بوحود اومدن چنین مرزی با ارمنستان بشود.

ایران سعی داره با چنین ادبیاتی خیانتی که در اون جنگ مرتکب شده رو به گردن نگیره.

و اما ترکیه: وجود ایران بعنوان کشوری شیعه و همخون با آذربایجان. توجیهی برای ترکیه به منظور دخالت در امور آذربایجان نمیزاره لذا قبل از ترکیه. ایران باید مرزهای خود را روی ارمنستان ببنده.
حال آنکه وهم اکنون مرز ایران و ارمنستان که از طریق اشغال منطقه زنگزور بوجود اومده کاملا فعال هست
آیا این دلیلی محکم بر حمایت ایران از اشغال آذربایجان هم در آن موقع و هم در حال حاظر نیست؟

28
12
Mirza :

۱.اینکه ارمنستان بعد از جنگ قره باغ با ایران هم مرز شد کذب محض است. قبل از سال ۱۹۹۰ جمهوری سوسیالیستی ارمنستان و جمهوری سوسیالیستی آدربایجان داشتیم که تنها راه ارتباطی نخجوان و باکو خط آهنی و جاده شوسه ای بود که از ارمنستان می گذشت. نقطه اتصال مرزی ایران و جمهوری سوسیالیستی ارمنستان شهرستان مرزی “مغری” بود و هست.
شما به اشتباه قره باغ را در نظر دارید، قره باغ کوهستانی مرز مشترک با ایران ندارد و پس از سقوط شهر های قوبادلی، زنگیلان و فضولی با ایران هم مرز شد. نکته جالب این است پس از جنگ تا به امروز حتی یک گذرگاه مرزی در این ناحیه ایجاد نشده است، چون ایران قره باغ را به رسمیت نشناخته است.
۲. در خصوص اینکه ایران نباید با ارمنستان رابطه داشته باشد و باید مرزها را با ارمنستان ببندد:
الف: وقتی ج آذربایجان به کلیساهای ارمنی در گرجستان گاز مجانی میدهد(مستند به ویدیو)
ب:ترکیه در زمان جنگ به این کشور برق و بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم فروخته و اینک هم مواد منفجره با کاربرد نظامی به این کشور صادر میکند و توافقنامه مجوز سالانه ۲۰۰ تریلی تردد در ترکیه و ارمنستان بین دو کشور موجود است و هر محموله ای از استانبول ارسال شود یک روز بعد در ایروان قابل تحویل است. حجم مبادلات ترکیه و ارمنستان به صورت غیر رسمی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می شود(مستند) این در حالی است که در سال ۲۰۰۹ که رقم ۲۰۰ میلیون دلار در باکو رسانه ای شد، مجموع حجم تبادلات تجاری ایران و ارمنستان کمتر از این مقدار بود. در فروشگاههای ایروان تمام اجناس و ارزاق محصول ترکیه هستند.
چه توجیهی برای بستن مرز ها با ارمنستان که به مانند آذری ها ایرانی هستند باقی می مامند؟ آذربایجان از طریق همکاری بی حد و حصر با اسراییل یک مشکل امنیتی جدی برای ایران است اگر قرار به بستن مرزها باشد اول باید مرز آستارا و بیله سوار و جلفا بسته شود.

تمام این عرایض متکی به سند است، صبر کنید و منتظر ویدیو گرافیک که در متن خبر به آن اشاره شده باشید. اسناد حمایت ایران از ج آذربایجان در جنگ انکار ناپذیر است حتی اگر دولت فعلی باکو منکر آن باشد

17
25
آیهان :

دوست عزیز شما علنا از یک رژیم اشغالگر که دست کمی از اسراییل نداردو دستش به خون هزاران شیعه آلوده است حمایت کردید,قره باغ جز لاینفک جمهوری آذربایجان است,در موردترکیه هم شما اخبار غلط دادیداگر ایران به مانند,ترکیه با ارمنستان قطع رابطه میکرد,الان ارمنستان تحت,فشارهایراقتصادی و سیاسی قره باغ را تسلیم آذربایجان کرده بود.در مورد,رابطه آذربایجان با اسراییل,
هر وقت ایران روابطش را با کشور اشغالگر ارمنستان قطع کند آذربایجان هم روابطش را با اشغالگر قدس قطع میکند

19
6
Mirza :

چشم جناب علی اف.

4
6
ارمین :

ایران باید اشغالگری ارمنستان رو اعلام کنه همونجور که اشغالگری اسرائیل رو اعلام کرد

11
2
یک ایرانی غیر آریائی :

بله اسلام گراهایی در ترکیه گفته بودند آذربایجان شیعی هست ولی مردم ترکیه و سیاست کلی ترکیه متفاوت هست در حالی که ایران بصورت رسمی از ارمنستان حمایت می کند

4
3
یک ایرانی غیر آریائی :

در عهده نامه‌هایی مانند گلستان و ترکمانچای نیز در جهت تسهیل مهاجرت ارامنه به قفقاز موادی گنجانده شده بود که در عهدنامه ادرنه در سال ۱۸۲۹ که یکسال بعد از ترکمانچای و بین روسیه و عثمانی منقعد شد، نیز چنین مواردی تکرار شد.[۳۴] در این زمان تنها مشکل پذیرش مهاجرین از طرف ساکنین بود که در برخی اسناد وجود نگرانی در بین روس‌ها را تأیید می‌کند. در قسمتی از نامه گریبادوف به پاسکویچ فرماندار قفقاز در طی همین جنگ نوشته‌است که:

ماباید مسلمانان را قانع سازیم که این وضع موقتی است و باید ترس آنها را از اینکه ارامنه ممکن است زمین‌هایی را که در آن اسکان داده شده‌اند برای همیشه تصاحب کنند، از بین ببریم.[۳۵]

1
1