اخبار
نیروی دفاع وطنی سوریه منحل خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” و به نقل از منابع معتبر، نیروهای دفاع وطنی سوریه(NDF) پس از عملیات درعا و قنیطره منحل میشوند.

در ابتدای بحران سوریه با وجود هرج و مرج در کل کشور و پراکنده بودن گروههای مسلح درمناطق مختلف هریک از شهرها، امکان بکار گیری نیروهای کلاسیک ارتش نبود و در این بین وجود یک سازمان چابک بیشتر از هر زمان دیگری احساس میشد؛ بنابراین بهترین راهکار برای پر کردن این خلاء ایجاد گروه های بسیج مردمی بود .

 

“قوات دفاع الوطنی” با کمک مشاوران نظامی ایرانی مانند سردار شهید حسین همدانی و تعدادی از فرماندهان با سابقه ی دیگر با الگوبرداری از بسیج ایران در سوریه پایه گذاری شد .

 

ایجاد گروه های بسیج مردمی در سوریه از انزوا و استهلاک ارتش سوریه بعنوان تنها نیروی رزمی موجود در میدان نبرد کم کرد؛ در واقع بسیج مردمی خلاء های موجود در بدنه ارتش را پر کرده و این فرصت را برای ارتش فراهم آورد تا ضمن کاهش تلفات نیروی انسانی خود، قوای اصلی را متمرکز بر عملیات های اصلی در نقاط راهبردی کشور کند.

 

اخیرا با توجه به آزادسازی بیشتر مناطق سوریه از اشغال مسلحین و پایان یافتن هرج و مرج های سالهای ابتدایی جنگ؛ روند سیاسی در کشور سوریه شدت بیشتری گرفته و با توجه به پایان یافتن وظیفه ی تعریف شده ی نیروهای دفاع وطنی، به نظر میرسد عمر فعالیت نظامی این گروه به پایان خود نزدیک میشود.

 

از این رو بر اساس آنچه که منابع میدانی تحولات می گویند؛ به احتمال بسیار زیاد پس از عملیات آتی ارتش سوریه در جنوب سوریه، فعالیت دفاع وطنی سوریه متوقف خواهد شد و نیروهای این سازمان بصورت رسمی به ارتش سوریه ملحق خواهند شد.

بدین ترتیب با سازماندهی بهتر این افراد، هم بر قدرت ارتش سوریه افزوده خواهد شد و هم از آسیب های احتمالی ناشی از چند دستگی سازمان های مسلح کاسته خواهد شد.

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان ۱۰۰ هزار تومان

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 نظر در مورد "نیروی دفاع وطنی سوریه منحل خواهد شد."

ناشناس :

اين يك اشتباه تاريخي و راهبردي است كه يك نيروى ارزشمدار و داوطلب رو با يك نيروى سكولار تركيب كنند.

اگر رهبرى سوريه هوشمندانه باشه بايد اين دو نهاد رو تقويت كرده و مأموريتهاى مختلفى كه باهم تعارض منافع نداشته باشند بهشون واگذار كنند. مثلا نيروى دفاع وطنى ميتواند ماموريت ازادسازي جولان و مزارع شعبا و همكاري نزديك با نيروهاي محور مقاومت بعنوان يك نيروى مردمي و غيررسمى سورى را بعهده بگيرد و حزب سياسى هم بعنوان موازنه در سوريه تشكيل دهد.

33
24
ناشناس :

نه کار صحیحی بود
چون تکیه اصلی نیروی دفاع وطنی بر طائفه علوی و بعضا مسیحی بوده و هست.
طبعا اکثریت اهل سنت سوریه احساس تردید نسبت بهش داشتن و این قضیه به ادعاهای مسلحین دامن می زد
اما با انحلالش راه برای حل قضیه باز می شه و فضای آرامش و اعتماد به وجود میاد

15
12
Mirza :

درود.
“چون تکیه اصلی نیروی دفاع وطنی بر طائفه علوی و بعضا مسیحی بوده و هست.”
این جمله و ادعا صحیح نمی باشد.
دفاع وطنی فرا نژادی و فرا مذهبی میباشد و اهل سنت سوریه هم این موضوع را میدانند.

23
7
نعیم :

اینکار قطعا اشتباه است، امیدوارم مقامات سوری در این زمینه تجدید نظر کنند.
منکر فداکاریها و تلاشهای ارتش سوریه نیستیم، ولی در کنارش هم یادمان نرفته است که چطور برخی از فرماندهان ارتش با محاسبات اشتباه در حالیکه احساساتی شده بودند رسما پیوستنشان به ارتش به اصطلاح آزاد را در جلوی دوربین ها اعلام میکردند. و البته یادم نمیرود صحبت یکی از همکارانم را که به شدت از انفعال ارتش سوریه در برابر عملیاتهای پشت هم مسلحین ناراحت بود طوری که گفت ظاهرا ارتش سوریه فقط در تایم اداری عملیات میکند.
نیروهای داوطلب مردمی باید به عنوان یک نیروی ارزشی و اعتقادی و به عنوان یک اهرم نظامی در سوریه به کارش ادامه دهد.
نمیدانم چرا این روزها بیش از پیش به روسها بدبین شده ام.

16
8
یاسر :

این کار به نظر من اشتباهه چون تو کشورخودمون هم بسیج مردمی داریم چرا باید این نیروی فعال رو که در مسائل سوریه بسیار موفق عمل کرده منحل کنیم معلوم نیست در آینده چه اتفاقاتی پیش خواهد آمد نمیدونم توافق سیاسی باعث شده اینکار انجام بشه

12
7
Ali.15 :

ادمين جان اينجا همه تحليلگرن برا خودشون
همه هم ميدونن كه انحلال بسيج مردمي يعني كمرنگ شدن تاثير روحي مقاوت رو نيروها

8
13
Mirza :

درود.
برعکس؛ نیروهای مقاومت در سوریه به انحلال و سر و سامان دادن به NDF راضی ترند تا بقای آن …

12
4
ناشناس :

ممنون از راهنمااي

ناشناس :

همه اینا به دستور روسیه هست چون ایران دراین نیروها نفوذ داره بنابراین روسیه میخواد کنترل سوریه رو کاملا به صورت مطمئن دردست بگیره و همه نیروهارو زیر نظر و نفوذ خودش قراربده و بتونه با آمریکاواسراییل وترکیه به توافقات برسه

نمیدونم چرا تحولات راجب این موضوعها تحلیلی چیزی نمیزاره همه روشن شیم.

مثل همین منحل کردن دفاع وطنی یا تشکیل لشکرهای مختلف وجدیدتوسط روسیه و عقب نشینی هفتادکیلومتری ایران وحزب ا..از مرز اسراییل و استقرار دیروز روسها در مرز لبنان ودرقصیر و اعتراض حزب ا… و و و و

چرا صحبتی نمیشه راجب این موارد!!؟

16
11
Mirza :

درود .
یک سری از مسائل شایعات هست و یک سری از مسائل بدیهیات.
مشخصا ما به انتشار و تجزیه و تحلیل شایعات نمیپردازیم.
در مورد مواردی هم که گفتید در گزارشهای تصویری و اخبار عنوان کردیم. خبرهارو بهتر مطالعه بفرمایید.

11
5
ناشناس :

شرایط سوریه متفاوته با ایران یا عراق وقتی دفاع وطنی منحل بشه نیروهای اون جذب بدنه ارتش بشن یعنی این افراد اموزش بهتری می بینن راحت تر تجهیز میشن و حقوق و در آمدی مثل سایر ارتشی های سوریه به اونها اختصاص داده میشه اما منحل شدن این نیرو تبعات منفی و مثبت زیاد داره و با وجود و در نظر گرفتن شرایط خاص سوریه در صورتی که انحلال با جذب بی قید و شرط نیروها و ارتقای رتبه و جایگاه این افراد صورت بگیره قطعا سودی بسیار بیشتر از ضررش در بر داره دفاع وطنی اگر منحل نشه و جذبی صورت نگیره بار مالی اون صرفا روی دوش ایرانه و از همه بدتر سلفی های سوریه نیز بهانه ای برای ادامه جنایت هاشون پیدا میکنند قرار نیست این نیروها برن توی آشپزخونه ضرف بشورن قراره ارتشی بشن مثل حشدالشعبی و بار آموزشی تسلیحاتی مالی اون با دولت سوریه و همپیماناش میشه و قطعا این افراد در هر جا که بشان وفادارن به مقاومت و با این کار قدر دان هم خواهند شد البته تبعات منفی هم داره اما این تبعات احتمالا قابل جبرانه

11
8
Mohsen.navidifar@gmail.com :

به نظر میرسه بعد از این همه خرج و تلاش در سوریه از طرف ما داریم قدم به قدم از سوریه اخراج میشیم

19
12
kheybariam :

بسیاری از کادر ارتش سوریه در جنگ به شهادت رسیدند.اگر از نیروهای رسمی ارتش بیست هزار نفر باقی مانده باشند و نیروهای دفاع وطنی را شصت هزار نفر در نظر بگیریم در صورت ادغام، اکثریت با بسیجیهای سوری خواهد بود.ماشالا در نبردها هم آبدیده هم شده اند،حامل فرهنگ بسیجی ایرانی هم هستند هر کدومشون ده تا صهیونیست کثیف
رو حریفه.

9
3