اخبار
نقشه آخرین وضعیت نظامی در ساحل غربی یمن ۳ تیر ۹۷
اخبار, غرب آسیا, نقشه, یمن ۰۳ تیر ۱۳۹۷

آخرین خبرها و اطلاعات میدانی از وضعیت جنوب شهر الحدیده و خطوط درگیری در تمام ساحل غربی یمن

همان طور که در گزارشهای قبلی هم اشاره شد، هدف از عملیات ائتلاف سعودی و نیروهای تحت حمایت امارات در ساحل غربی یمن قطع دسترسی انصارالله با دریاست و در این راستا جنوب الحدیده نیز در ماه گذشته هدف سنگین ترین حملات ائتلاف سعودی و نیروهای اماراتی بوده است.

طبق آخرین خبرها و اطلاعات میدانی، اوضاع جنوب الحدیده به شرح ذیل است:

 

جنوب شهر:

– در غرب فرودگاه میدان فرودگاه و منطقه الکورنیش خط درگیری است.
– براساس اظهارات منابع میدانی، در حال حاضر فرودگاه الحدیده، برای طرفین خط درگیری است و نیروهای تحت حمایت امارات در جنوب و شرق (باند) مستقرند و انصارالله و نیروهای مردمی شمال و غرب فرودگاه (ساختمان اصلی) را تحت کنترل دارند.)
– میدان المطاحن و جاده شرقی «الحدیده_صنعاء» تحت کنترل انصارالله است و خطوط این محور هم تغییری نسبت به نقشه قبلی پیدا نکرده است.

جاده ساحلی:

– طبق آخرین حملات و فیلم های منتشر شده، انصارالله مناطق المجیلس، الجاح، المشیخیة را تحت سیطره خود دارد اما درگیریها بشدت در این مناطق ادامه دارد؛ بنابراین در نقشه با رنگ نارنجی بعنوان “منطقه درگیری” ذکر شده است.
– الفازه، مفرق الحسینیه (غرب الجاح)، النخیلیه (غرب الدریهمی) تا مناطق جنوبی الطائف تحت حملات ایذایی انصارالله است و از طرفی تردد نیروهای تحت حمایت امارات وجود دارد و بنابراین سیطره هیچ یک از طرفین معنا ندارد و خط درگیری محسوب می گردد.

 

دانلود نقشه با کیفیت ۶مگ

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 نظر در مورد "نقشه آخرین وضعیت نظامی در ساحل غربی یمن ۳ تیر ۹۷"

ناشناس :

راستی در پست قبلی گفته بودین انصار الله از نظر مهمات در شرایط مناسبی نیست میشه بیشتر توضیح بدین و این که چه تاثیری خواهد داشت
263
ناشناس :

انصارالله باید بتونه جاده ساحلی روقطع کنه تانیروهای ائتلاف نتونن به جنوب فرودگاه تجهیزات بیارن
183
ناشناس :

سلام اون نقشه ای که باکیفیت نوشته هم چندان جالب نیست و اسامی نقاط خوب قابل تشخیص نیست
80
Mirza :

درود . نقشه با کیفیت است . چون رزولوشن بالاست مقداری طول میکشد تا نقشه بطور کامل لود شود .
121
محمد(ل ن) :

اخوی جواب سلام ، علیکم السلام ها😊
86
ناشناس :

😉😄
00
ناشناس :

گزارشهای شما طوریه که انگار تا اخر ماه کل یمن به دست حوثیها میفته خوب خداروشکر ،انشالله هرگز صلح نشه تا نابودی ارتش ملی یمن و ائتلاف عربی،انگار نه انگار که حوثیها در بدترین وضع خودشون از سال ۲۰۱۴ هستن
212
علیمردان :

ارتش ملی یمن؟؟؟ چه تعداد از کادر ارتش یمن الان در مقابل متجاوزان ایستاده اند؟؟ موضع در مقابل متجاوزان به خاک کشور چگونه باید باشه و چه نسبتی رو با ملیت تعریف میکنه؟؟ زمانی که ده ها میلیون یمنی زیر آتش و تحریم کامل متجاوزان هستند رئیس جمهوری که اکثرا حتی در کشور حاضر نیست و رسما در حال نوکری اجنبیست چه نسبتی با کشورش داره؟؟اعتلاف متجاوز و گاو شیرده انگلیس و آمریکا چه حقی در این تجاوز دارن؟به دنبال صلح هستند در حال حاضر که تجاوزکاری پیشه کردن؟
67
سامان کریم :

ارتش ملی سعودی و امارات رو میگید یا یمن منظورتون هست؟؟؟احتمالا شما رسانه هایی را ترجیه میدهید که تا امروز چهار بار خبر فتح حدیده را مخابره کردند و ده ها بار هم به دروازه های صنعا رسیدند در توهم جمع کردن یمن در عرض چند ماهند و ادعا دارند انصارالله میلیون ها یمنی را گروگان گرفته.
46
ناصر :

داداش زمان به نفع انصار هست و اعتلاف رسمآ در ساحل غربی شکست خورده . تلفات زیاد و از هم پاشیدن سازمان رزمشون داره خودش رو نشون میده و همون قضیه ای که در محاصره حلب و راموسه رخ داد داره اتفاق می افته . منتظر از هم پاشیدن خطوط ائتلاف باشید شاید تا بند المخا به یک باره دست انصار بیافته شاید هم بیشتر !
77
ناشناس :

برگ برنده حوثی ها اشتباه فرماندهان ائتلاف بود که بدون تامین عقبه در طول جاده ساحلی پیشروی کردن

اما هنوز زوده بگیم عملیات شکست خورده،
آنچه باعث دردسر حوثی ها است هموار بودن نسبی استان الحدیده و مانور شدید آپاچی هاست
65