اخبار
حملات جنگنده های اسرائیلی به سوریه و سقوط هواپیمای نظامی روسیه بر اثر شیطنت صهیونیست ها

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” شب گذشته جنگنده های اسرائیلی اهدافی را در استان لاذقیه مورد هدف قرار دادند؛ اما سامانه های دفاع جوی سوری به اشتباه ایلیوشن۲۰ روسیه را مورد هدف قرار دادند.

شب گذشته جنگنده های اسرائیلی برای حمله به استان لاذقیه خود را در خط پروازی هواپیمای نظامی ایلیوشن۲۰ روسی که در حال بازگشت به پایگاه هوایی حمیمیم در خاک سوریه بود پنهان کردند و با شلیک چندین موشک به سوی اهدافی در اطراف شهر لاذقیه باعث خطای سامانه های دفاع هوایی S200 سوریه شدند.

سامانه های دفاع هوایی سوریه که در حال رصد حرکت جنگنده های اسرائیلی بودند، در لحظه شلیک موشک ها ایلیوشن روسی را بعنوان پرنده متخاصم شناسایی کرده و اقدام به سرنگونی آن کردند.

 

در پی این حادثه ۱۵ پرسنل نظامی روسیه کشته شدند.

 

صبح امروز سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه در تماس تلفنی با لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل، مرگ ۱۵ پرسنل نظامی روسیه را نتیجه افعال غیر مسئولانه جنگنده های اسرائیلی و مسئولیت کامل سقوط هواپیمای روسی را بر عهده رژیم اسرائیل عنوان کرد.

وی همچنین عنوان کرد که روسیه حق خود میداند که به این کار اسرائیل پاسخ دهد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر در مورد "حملات جنگنده های اسرائیلی به سوریه و سقوط هواپیمای نظامی روسیه بر اثر شیطنت صهیونیست ها"

mohammad :

تبریک به محور مقاومت
2327
Mirza :

چرا مقاومت؟ تبریک به شما ترول عزیز که طی اینهمه مدت با این پشتکار فراوان بصورت دائم علیه مقاومت و کشور خودتون ایران پیام و خزعبلات میزارید ولی منتشر نمیشه ولی بازهم میزارید؛ اجرکم مقبول.
3413
ناشناس :

دمت گرم میرزا . کسی که از درون با ایران و اقوام ایرانی دشمنی داره باید دستش برای همه رو بشه.
2210
ناشناس :

اینها در همه سایتهای خبری فعالند
و همه از زمانی مشخص شروع به کار کردند
1710
HARCHI :

روسیه خودش گفته ایرادی نداره. حالا چرا ما ناراحت بشیم.
1212
محمد(ل ن) :

این هواپیما میدونین چقدر قیمتش
خخخ.
ماسونی ها عجب شکاری کردن.
این هواپیما بمب افکن استراتژیک روسیه بود چطور ممکن ۵ تا جنگنده سوخو سکورتش کنن!
واقعا روسیه در مقابل ناتو(حامی و چراغ سبز ماسونی ها) منفعل و حرفی برای گفتن نداره.
157
ناشناس :

سلام , چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم موازنه ی وحشت در سرزمین های اشغالی آغاز شده و این موج وحشت حتی با برجام هم از بین نرفت , که روح برجام مدنظر همین تغییر رفتار ایران بود(نظرتان را به مصاحبه چند سال پیش روحانی با یکی از رسانه های امریکایی مبنی بر امن تر شدن جهان پس از برجام جلب می کنم). طبق اخباری هم گهگاه درز می کند که شهرهای مرزی سرزمینهای اشغالی در حال خالی شدن سکنه به سمت تلو آویو هستن.
35