اخبار
پیشنهاد سوریه به ترامپ: دو ایالت آمریکا را به “اسرائیل” ببخش!
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۰۸ فروردین ۱۳۹۸

نماینده سوریه در سازمان ملل از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواست به جای دخل و تصرف در اراضی دیگر کشورها که ربطی به او ندارد، دو ایالت آمریکا را تقدیم “اسرائیل” کند.

بشار جعفری در نشست شورای امنیت اظهار داشت که جولان متعلق به سوریه بوده و خواهد بود و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها کاملا در اشتباه هستند اگر فکر کنند اراضی سوریه بخشی از معامله شوم قرن خواهد بود.

جعفری اشاره کرد که اگر آمریکا به دنبال بذل و بخشش است، باید از داشته‌های خود به رژیم صهیونیستی ببخشد و اگر راست می‌گوید و قصد جلب رضایت “اسرائیل” را دارد، دو ایالت خود را تقدیم این رژیم کند.

وی ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ در مورد بلندی‌های اشغالی جولان، آن را اقدامی یکجانبه، غیرقانونی و غیراخلاقی خواند و گفت آمریکا هرگز چنین حقی ندارد.

 

بشار جعفری خاطر نشان کرد که از ۱۵ عضو شورای امنیت، ۱۴ عضو به استشنای آمریکا مخالف اقدام آمریکا در مورد جولان هستند که مغایر با قطعنامه‌های ۲۴۲، ۳۳۸ و ۴۹۷ شورای امنیت است.

 

جعفری با اشاره به اینکه سوریه به دنبال صلح و سازش است، تصریح کرد که ظاهرا نماینده رژیم صهیونیستی فراموش کرده است که اسحاق رابین نخست وزیر اسبق “اسرائیل” در نامه‌ای به وزیر خارجه اسبق آمریکا اعلام کرده بود که جولان سرزمینی متعلق به سوریه است و در نتیجه آن هم رابین ترور شد، زیرا رژیم صهیونیستی به دنبال صلح و سازش نیست و اگر این طور بود، قطعا در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون صلح محقق می‌شد.

وی در پایان تصریح کرد که چه “اسرائیل” بخواهد چه نخواهد، جولان متعلق به سوریه بوده و خواهد بود.

 

منبع

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "پیشنهاد سوریه به ترامپ: دو ایالت آمریکا را به “اسرائیل” ببخش!"

ناشناس :

الله وکیلی یه سوال
چرا دولت سوریه ضمیمه کردن کریمه و آبخازیارو به روسیه به رسمیت شناخت؟!
در اشغالی بودن جولان شکی نیست ولی انصاف هم خوب چیزیه

5
5
علي :

اولا در كريمه راي گيري شد ولي در جولان كه راي گيري نشده
ثانيا كريمه از قبل هم متعلق به روسيه بود و تاريخ كريمه با تاريخ جولان قابل مقايسه نيست

8
1
ناشناس :

دمش گرم