اخبار
شمال دیرالزور در اختیار SDF قرار خواهد گرفت!

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای دموکرات سوریه (SDF) با تشکیل هیئتی به نام مجلس نظامی دیرالزور، روز شنبه در کنفرانسی آغاز عملیات دیرالزور را با نام “طوفان جزيره” اعلام کردند.

به گفته سخنگوی قسد، هدف از این عملیات، کنترل کردن تمام سرزمین‌های بخش شرقی رود فرات میباشد که بخشی از نیروهای هیئت دیرالزور، نیروهای دموکرات سوریه و نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در اين عمليات شركت دارند.

طبق اخبار رسيده نيروهاى دموكرات سوريه با عقب نشينى داعش از مناطق وسيعى در شمال شرق ديرالزور، توانستند در دو روز گذشته ۴۵ کم از این مناطق را به کنترل خود در بیاورند که شامل مناطقی همچون “حجيف الزراب”، و”تل الجحيف”، و”جبل الزراب”، و”بير الدوميني” میشود.

در حال حاضر SDF به شهرک صنعتی دیرالزور و تیپ ۱۱۳ رسیده است و درگیریهای شدید در حوالی این منطقه ادامه دارد و تا این لحظه اخبار سیطره کردها بر شهرک صنعتی و تیپ ۱۱۳ درست نیست .

با این اوصاف و مشخصا با عدم تمایل و تعلل ارتش سوریه برای گذر از فرات،شمال دیرالزور را باید از آن SDF قلمداد کرد و در روزهای آتی شاهد سیطره کردها بر این مناطق باشیم .

دانلود نقشه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 نظر در مورد "شمال دیرالزور در اختیار SDF قرار خواهد گرفت!"

علی :

بازرانی برای تعیین مرزش خندق کند ، با وجود فرات گویا پ ک ک نیازی به کندن خندق نمیبینه !
اینکه بعد ها تو یه بده بستون از مناطقی که تو غرب فرات تصرف کرده خارج بشه هم دور از انتظار نخواهد بود

10
2
آرین :

لطفا یک تحلیل کامل از عملکرد کرد های سوریه ارائه بدید.

13
2
ناشناس :

با نابودی داعش آمریکا دلیلی برای ماندن نداره، ترکیه هم با هرگز کانتون کردی رو قبول نمیکنه و عرب های شمال فرات هم زیر یوغ کردها نمیرن در نهایت جنگ با کردها به نابودی رویای اونها تبدیل میشه با جمعیت کمتر از ده درصد چاره ای جز پذیرش شکست رو ندارند
حالا بگذار فکر کنند پیروزند و شاد، روزهای خوب خواهد آمد

5
12
sarbaz2 :

اینکه ترکیه کانتون کردی رو قبول نمیکنه درسته ولی این دو تا سر بعضی چیزا توافق و معامله میکنن مثل نفت که با قیمت کمتر از بازار جهانی به فروش میرسونن الان هم دارن به طرف چاه های نفت پیشروی میکن با این پیشروی به نظر من وضعیت خیلی پیچیده شده

6
1
ناشناس :

دوست من به تحلیل ها و نظرات بی فایده توجه نکن
اول
بدونید ما در سال ۲۰۱۷ هستیم و نه در سال ۲۰۰۱، کشورهای غربی اقتصادشون نابود شده و آمریکا با بدترین وضع اقتصادی خودش دست و پنجه نرم میکنه
https://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_of_the_United_States
آینده آمریکا بهتر از شوروی نخواهد بود با وجود شکاف های عمیق اجتماعی
دوم
جوانان و نسل های نو در کشورهای غربی و حتی اسرائیل و عربستان و … دیگه به رسانه های عمومی اعتماد ندارند همون طوری که صداوسیما وجاهت خودش رو از دست داده
شما این رو سرچ کن trust in mass media by age
به علاوه نسل های جدید کشورهایی مثل اسرائیل و عربستان دیگه بعد مذهب رو از دست دادن و برای نسل جدید این کشورها این کارها بی معنی هست، آیا در ایران هم همین طوره؟ یعنی عزاداری ها و نذری و راهپیمایی نجف تا کربلا کمتر شده؟
سوم
ترکیه بین بشکه های نفت ارزان و صنعت توریسم باید یکی رو انتخاب کنه (غیر قابل توضیح)
چهارم
بلندی های جولان! (بدون شرح)

1
3
ناشناس :

تا کی می خواین آرزوهای خودتون رو بعنوان دلیل بر تحلیل هاتون ارائه بدید!!! اقتصاد آمریکا نابود شده؟!!! واقعا!!! قیمت برند گوگل نه خود شرکت از درآمد یک سال ما از نفت بیشتره بماند مایکروسافت و ….
حالا اگه ما رو طرفدار آمریکا قلمداد نکنین بازم یه پیشرفتیه برا دیدن واقعیت از سوی شما

2
1
م :

با سلام

قطعا تعللی از جانب ارتش سوریه در کار نیست …

احتمالا توافقی بین طرفین شکل گرفته است …همانگونه که سر قضیه الباب هم توافق شده بود …
وقتی ایالات متحده حداقل سه پایگاه نظامی در شمال سوریه تاسیس کرده یعنی این مناطق دیگر به خاک سوریه باز نخواهد گشت مگر اینکه اتفاق خاصی بیفته که به این روند بعیده …

15
3
sarbaz2 :

با توجه به مطالب بالا و اینکه ارتش سوریه تمایلی برای پیشروی در سمت دیگر فرات را نداره به نظر شما کرد ها با در اختیار گرفتن منابع ارزشمند چاه های نفت آیا موفق میشن از پس مشکلات اداره مناطق تحت کنترل شون بر بیان چون در یکی از تحلیل ها تون گفته بدین اداره مناطقی که کردها در سوریه تحت کنترل دارن نیاز به مجموعه اداراتی داره که فقط دولت سوریه از پس آن ها بر میاد

6
3
سیامک :

سوریه داره اشتباه بزرگی میکنه.ی پ گ(همون گروه تروریستی پ ک ک)خیلی خطرناکتر از داعش است.داعش هیچ مقبولیت قانونی در بین کشورها نداره .اما گروه تروریستی ی پگ با حمایت کشورهای استعمار گر وقدرت ها بین المللی در حال تشکیل دادن اسرایل دوم منطقه در خاک اعراب مسلمان و تورکمن ها است خاکی که گروه تروریستی ی پ گ الان داره به نسبت جمعیتش چندین برابر است.اگر ترکیه جلوی این گروه رو نمی گرفت تا الان به مدیترانه رسیده بودند.
بشار اسد بسیار مشکل یا اینکه اصلاً نخواهد توانست بر مناطقی که این گروه سیطره یافته دست پیدا کند .
امریکا واسراعیل به عنون حامیان این گروه در اینده قصد دارند از این گروهک یک کشور درست کنند .البته کشورکی که به اسلام اعتقادی نداره و البته ضد اسلام هم است (حتی امروزه)کشوری که ضد منافع کشورهای منطقه ،ایران ترکیه عراق سوریه و… است وبه خاک همه این کشورها چشم داره.در حقیق هون اهداف اسراعیل رو داره .کشورهای استعمارگر یه روز این ایده رو با ساخت کشور اسراعیل یه روز ارمنستان وامروزه هم کردستان دنبال می کنند.
داعش رو هم کشور های غربی خودشون بوجود اوردند برای ایجاد تفرقه و تکه پارچه کردن کشور های اسلامی.با کمی دقت می بینیم که تنها فرق عمده نقشه کشورهای عراق وسوریه قبل وبعد بوجود آمدن داعش بدست آوردن مناطق مختلف توسط گروههای تروریتی کردی است یا همون جوانه زدن اسراعیل دوم.
متاسفانه حتی این سایت هم از کنار موضوع ی پ گ گزشته و خطر اونها رو ندید می گیره.
بهترین راه حل همکاری کشورهای ایران سوریه و ترکیه بصورت متحد است وگرنه ای بلا سر همشون خواهد اومد. همانطور که امروز می بینیم در اقلیمک کرد عراق برای گروههای تروریستی دمکرات وپژاک و… بودجه در نظر گرفته می شود.

8
8
ناشناس :

دلسوزي يك پان تورك براي سوريه! قسم عباس را باور كنيم يا دم خروس را؟

5
5
ناشناس :

نترس برای این حزب هم تدبیری اندیشیده شده ماجد