اخبار
“خیانت” کلید واژه بارزانی برای توجیه فرار از کرکوک

نیروهای پیشمرگه کرکوک را یک روزه تحویل نیروهای متحد عراقی دادند در حالی که در همه پرسی برگزار شده، ادعا کرده بودند بالای ۹۰ درصد از شرکت کنندگان کرکوکی، به جدایی اقلیم کردستان رای داده بودند!

کلید واژه جاری برای توجیه فرار نیرویهای پیشمرگه و فرماندهان آن، خیانت است. طبیعتا در این خصوص، خیانت به رویاپردازیهای بارزانی را خیانت به کردها جا میزنند!

در بیانیه های منتشر شده، نیروهای اتحاد میهنی (حزب مرحوم جلال طالبانی) عاملان اصلی خیانت به رویای بارزانی معرفی شده اند که البته با توجه به سابقه ده ها ساله درگیری این دو حزب و نزدیکی اتحاد میهنی به دولت عراق و ایران، این موضوع عجیب نیست.

از طرف دیگر هرچند نیروی عمل کننده در شهر کرکوک نیروهای ضد تروریسم ارتش و نیروهای عملیات کننده در پالایشگاه نفت شمال، نیروهای پلیس فدرال عراق بودند؛ اما جریان رسانه ای حامی دولت اقلیم علاقه خاصی به آن دارند که نیروهای حشد الشعبی و در راس آن، حاج قاسم سلیمانی را مسئول عملیات کرکوک بنامند.

در حالی نیروی های متحد عراقی کنترل دو نقطه کلیدی، یعنی شهر کرکوک و پالایشگاه نفت شمال را بدون درگیری خاصی در دست گرفتند که قسمت اصلی درگیریهای این نیروها، با تروریستهای PKK صورت گرفت.

بیشتر عکس های منقطع شده از کشته های کرد درگیری امروز نیز، از محورهایی بوده است که PKK در آن محور حضور داشته، اما رسانه ها کشته ها را به عنوان مردم عادی یا نیروهای پیشمرگه جا میزنند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

29 نظر در مورد "“خیانت” کلید واژه بارزانی برای توجیه فرار از کرکوک"

ناشناس :

چقدر به قاسم سلیمانی ما امروز بد و بیراه گفتند. به خیال خودشون چون چند روز پیش ترامپ به سپاه حمله کرده، این ها هم اگر به سپاه حمله کنند ترامپ حمایتشون میکنه.
ترس و فرار خودشون که جلوی داعش هم به همین شکل بود همیشه میندازن گردن یکی دیگه! ابله!
36211
Garethnorman :

تاریخ بارزانی یعنی خیانت به کرد
74813
Garethnorman :

بارزان قبیله ای یهودی در شمال عراق است۰ به سنگ قبرهای بارزانی در اسرائیل توجه فرمائید۰ من شخصأ هیچ مشکلی با ملت نجیب یهود ندارم۰ مشکل من با صهیونیستها و مزدوران بارزانی مانند آنهاست
1,23517
Garethnorman :

نام خدای بارزانی دلار است۰ به او دلار بدهید و از او بخواهید خانواده اش را جلو شما به طریقهٔ داعش سر ببرد، محال است که نکند، حتی اگر بخاطر ۱۰۰ دلار باشد۰
61711
Garethnorman :

از رابطهٔ دوستانهٔ گذشتهٔ جمهوری اسلامی ایران ومفسدی بنام بارزانی بسیار متأسفم، و به ملت مقدس مسلمان ایران اخطار میدهم: سر ناکسان را برافراشتن، واز ایشان امید بهی داشتن، سر رشتهٔ خویش گم کردن است، به جیب اندرون مار پروردن است۰
9925
Garethnorman :

جانم به فدای شمشیر حق مولای متقیان۰
جانم به فدای یاد علی۰
جانم به فدای خاک ملکوتی کربلا۰
جانم به فدای مرقد امام خمینی صاحب زمان۰
10773
کامران :

یکی از تفریحات ناسالم ملت کرد جنگ میان خودشان است. تفریح ناسالم دیگرشان رقص و چوپی است. چه موقع عذا داری و چه موقع جشن رقص و چوپی را فراموش نمیکنند. اصلاً دنیا را جدی نمیگیرند. شلوار کردی هم که براشون قوز بالای قوز شده. به نظر من ملتی که افسار خودش را همیشه دست دیگران داده نیازی به استقلال ندارد. ملتی که خدا وپیغمبرش بارزانی است هیچ حق و حقوقی ندارد.مخلص چوپی، شلوار کردی، رقص وبزن و بکوب
1,139221
اصغر ترقه :

همیشه هر اتفاقی که روی کرهٔ زمین رخ میده تقصیر جمهوری اسلامی ایرانه.
انقراض دایناسورها ۶۵ میلیون سال پیش تقصیر جمهوری اسلامی بود.
کشتن حابیل توسط قابیل تقصیر جمهوری اسلامی بود.
توفان نوح تقصیر جمهوری اسلامی بود.
حملهٔ اسکندر مقدونی به ایران تقصیر جمهوری اسلامی بود.
به صلیب کشیدن مسیح توسط یهودیان در روم باستان تقصیر جمهوری اسلامی بود.
جنگهای صلیبی تقصیر جمهوری اسلامی بود.
جنگ جهانی اول و دوم را هم که جمهوری اسلامی ایران بپا کرد.
بمب اتم هیروشیما و نگازاکی را جمهوری اسلامی روی ژاپن انداخت.
حمله انتحاری به برجهای دوقلو در آمریکا توسط اوساما بن لادن تقصیر جمهوری اسلامی ایران بود.
الان هم تصرف کرکوک توسط نیروهای عراقی تقصیر جمهوری اسلامی ایران بود.
آهای مردم اگه فردا آمریکا به کرهٔ شمالی حمله کرد میدونین تقصیر کیه؟
چیه؟ چرا کسی دیگه حرفی نمیزنه؟
9185
باسیستایاندا :

استفاده از کلید واژه خیانت سه علت داره یکی سرپوش گذاشتن روی خطای محاسبات سیاسی رفراندوم اقلیم.دوم شانه خالی کردن از بار بدنامی خسارت به مردم . سوم سیبل کردن مخالفانی که امروز توان حذف آنها راندارند تا در آینده در لیست قتل و ترور قرارشان بدهند . در حالی همه میدانستند که اقلیم سالهاست که مسیری جدا از بغداد طی کرده و آزموده را آزمودن خطاست. ************
22
ناشناس :

جوابت خیلی کارشناسی شده و منطقی بود اقای کارشناس مسایل سیاسی
اخه تو که از الفبای سیاست سر در نمیاری چط‌ور به خودت اجازه میدی به احساسات دها میلیون کرد در سراسر جهان توهین می کنی
مگه شاد بودن گناهه کارشناس ؟
مگه شما که شلوار ترک و لی پوشیدی کسی گفته چرا می پوشی ببین پوشش ابا اجدادت قبلا چه بوده تویی که هویت خودت را فراموش کردی
11891
ناشناس :

اتفاقاً شلوار کردی خیلی هم مدرنه!
چتربازهای نیروی هوائی اسرائیل بجای چتر نجات شلوار کردی می پوشند و برای تقویت روحیه شون با آواز و رقص و چوپی و فریاد زنده باد بارزانی از هواپیما می پرند و صحیح و سالم هم به زمین میرسند.
34338
کتایون :

اگه شلوار کردی لباس محلی یهودیه، پس چرا نتانیاهو شلوار کردی پاش نیس؟
412
محسن :

هیچکس نتونسته رو در رو با کرد صحبت کنه الان شما به چیتون مینازید جنگ پرده و یادتون رفت
8214
حمید رضا کریمی :

اتفاقا کردها بین گروه های خاورمیانه، از مذاکره کننده ترین گروه ها هستن و به همین واسطه معمولا پیروزیهاشون برپایه سیاسیونه نه نظامیون. نگاه کنید عملا هر فرمانده مطرح نظامی کرد، یه فرد سیاسی مهم هم بوده.
56444
حسین قاسم :

کل مصیبت کشور عراق عزیزمان از زمانی شروع شد که سازمان شیطانی منافقین خلق ایران با کمک صدام جهنمی گور به گور و کردهای عراقی به سرکردگی این رجل خبیث یهودی بارزانی فاسد و خانوادهٔ مافیایی او در عراق ساکن شدند. خوشا به حال ایران که از شرّ این زباله های متعفن خلاص شد. حالا ما عراقی های بدبخت باید تقاص زباله های منافق خلق ایران در عراق را بدهیم. کشور عزیزم عراق را به زباله خانه تبدیل کردند.
1317
عبدی :

چقدر باور کردیم که شما عراقی هستی 😁🤣
23
Garethnorman :

نام واقعی زن دوم ملا مصطفی بارزانی مادر ادریس و مسعود بارزانی قبل از تغییر نام شامیراه بود. شامیراه نامی یهودی است. مادر شامیراه ساراهانه نام داشت و زن یک تاجر یهودی مقیم ایران بود که اوایل حکومت رضا خان پهلوی به شمال عراق مهاجرت کرد. به کتاب آواتی گلی کورد صفحهٔ ۸۶ نوشتهٔ مام قادری قنزل مراجعه شود.
91622
نادین :

دلیل فرارتون از کرکوک نه خیانت بود، نه دخالت ایران، بلکه بی عرضگی، ترس و بزدلی پیشمرگه های شکست ناپزیر قهرمانتون بود. استقلالی را که به دستور اسرائیل پلید و اسلحهٔ صدقه سری آمریکا و آلمان ونقشهٔ موساد باشه باید در نطفه خفه کرد.
26579
ناشناس :

بژی کرد
508747
ناشناس :

با آظهار نظرت معلومه که یک سیاستمدار ۶ دانگی چش نخوری
44
ناشناس :

ای هاوار، دیدین چه خاکی تو سرمان رفت، بارزانی جونمون استعفا داد. یتیم شدیم. دیگه کی میخواد رهبری ما را به عهده بگیره؟ اسرائیل به دادمون برس.
24022
زهره :

من آخرش نفهمیدم، بارزانی اسرائیلیه یا یهودیه؟ لطفاً یکی منو راهنمایی کنه. ممنون
3293
سهراب عقیلی :

چه فرقی میکنه؟ سگ زرد برادر شغاله.
5318
زهره :

مگه بارزانی حیونه؟
733
پوراندخت کارا :

نمیتونه یهودی باشه، چونکه اسم باباش ملا محمد بارزانیه، بچهٔ ملا که یهودی نمیشه واه.
آغایون محترم نابغهٔ تاریخی و سیاسی، یک کمی منطقی فکر کنید.
3062
نادین :

یه کمی پرچم اسراعیل رو تو هوا کنار پرچم اقلیم در حال رقص و چوپی تکون بدین، آقا موشه دایان یک چشم از قبر بیرون میاد به دادتون میرسه. موفق باشین، دست بارزانی همراهتون. سلام ما رو هم به آقا موشه برسونین، بهش بگین آهسته بره، آهسته بیاد که گربه شاخش نزنه، پنجول و چنگش نزنه.
8025
مهدخت :

شلوار کردی اصلاً چه شکلیه؟
69428
عبدی :

تا زمانی که حماقت و نژادپرستی در میان مردم باقی باشد، شایستگی ما برای استعمار و استثمار شدن نه تنها برقرار، بلکه مضاعف خواهد شد
70
ناشناس :

چقدر ایرانیها کردها رو دوست دارن و از خودشون میدونن ولی متاسفانه ظاهراً برایند صدایی که از کردستان میاد جواب مناسبی برای این محبت و علاقه نیست
22