اخبار
آخرین اخبار یمن ؛ ۳ بهمن ۹۶
اخبار, غرب آسیا, یمن ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

۱. موتور سواری «محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب در خیابانهای صنعاء نشانه ای از وجود امنیت و استقرار آن در این شهر است .   ۲. یکی از فرماندهان میدانی انصارالله در محور «برط العنان» از استان الجوف به همراه ۲۵ نفر از یارانش به نیروهای هادی پیوسته است.   ۳. نیروهای هادی و […]

۱. موتور سواری «محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب در خیابانهای صنعاء نشانه ای از وجود امنیت و استقرار آن در این شهر است .

 

۲. یکی از فرماندهان میدانی انصارالله در محور «برط العنان» از استان الجوف به همراه ۲۵ نفر از یارانش به نیروهای هادی پیوسته است.

 

۳. نیروهای هادی و ائتلاف در شرق جاده المخاء ـ الخوخة پیشروی کرده اند. تعدادی روستا از جمله «النُجیبة» در شرق این جاده سقوط کرده است. این روستاها در نزدیکی «یختل» شمال المخاء قرار داشتند و الان دسترسی انصارالله به یختل دشوارتر از قبل شده است.

 

۴. انصارالله یک موشک بالستیک قاهر M2 بسوی پادگان الخیامی هنگام برگزاری مراسم نظامی در غرب تعز شلیک کرده و ۱۵ نفر از نیروهای هادی در این حمله کشته و مجروح شده اند. قائم مقام وزیر کشور هادی جان سالم بدر برده است.

 

۵. تجمع قبیله ای در منطقه «بنی شداد» از خولان الطیال در حمایت از انصارالله و آمادگی برای اعزام نیرو به جبهه های جنگ.

 

۶. اسماعیل ولدالشیخ پس از پایان این دوره از مأموریتش در یمن در فوریه آینده، از ادامه فعالیت خود در یمن عذرخواهی کرده است. نماینده جدید سازمان ملل در یمن «مارتین گریفیتس» انگلیسی تبار است. این تغییر به نفع سناریوی امارات در یمن ارزیابی می‌شود.

 

پیربداغی

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "آخرین اخبار یمن ؛ ۳ بهمن ۹۶"

sarbaz2 :

ما که بالاخره نفهمیدیم الان یختل در تصرف انصار الله است یا هادی

Mirza :

الان هادی

sarbaz2 :

راستی صرفا جهت اطلاع به گفته آقای پیر بداغی انگار انصار الله تونسته ارتفاع «جبل المرکوزة» در مدیریت ناطع استان البیضاء را به تصرف خود بیاره

4
1
Mirza :

درگیریها ادامه دارد