اخبار
پیشروی محور مقاومت و ارتش سوریه در جنوب حلب ؛ نقشه آخرین وضعیت میدانی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در روزهایی که مسلحین حلب و ادلب درگیر عملیات ارتش ترکیه در منطقه عفرین هستند؛ ارتش سوریه و محور مقاومت در حال ریشه کن کردن پایگاه های تحریرالشام در جنوب حلب و استان ادلب هستند.

در ادامه پیشرویهای روز گذشته، امروز نیز مناطق بیشتری از جنوب حلب توسط نیروهای مقاومت و ارتش سوریه آزاد و تثبیت شد.

امروز ۱۱ منطقه جدید در جنوب استان حلب آزاد شد که در نقشه با نقطه چین فیروزه ای نشان داده شده است. اسامی این مناطق به ترتیب :
تل الحسین، عطشانة غربية، وسيطة شرقية، وسيطة غربية، التويم، تل جينة، العنانة، تل الفخار، تل العقارب، الواسطة، ام الكراميل میباشد.

 

فاصله نیروها از محور ابوظهور تا سراقب حدود ۱۶ کیلومتر و تا شهرکهای محاصره شده ی فوعه وکفریا حدود ۳۰ کیلومتر است. البته فاصله از محور الحاضر تا فوعه کفریا حدود ۲۷ کیلومتر میباشد.

فلش سفید بزرگ نیز نشانگر حرکت احتمالی نیروها برای برای پاکسازی عمق بیشتری از جنوب حلب و پهن تر کردن خط تماس به موازات بزرگراه حلب-حماه ست.

 

زمانی حرکت و پیشروی در مناطق مذکور بسیار دشوار بود و برای هر روستا شهدای زیادی تقدیم میشد اما اکنون با به ثمر نشستن خون شهدا و باز شدن راه پیشروی های سریعتر و موثرتر شاهد فروپاشی قلعه های دشمن یکی پس از دیگری هستیم. همانطور که قبلا گفتیم صف بندیهای جدیدی در حال شکل گرفتن است و شایسته است که دستگاه دیپلماسی و نیروهای حاضر در میدان از این فرصت پیش آمده بهترین استفاده ممکن را ببرند و تدبیری نو در اندیشند ..

 

نقشه با کیفیت

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "پیشروی محور مقاومت و ارتش سوریه در جنوب حلب ؛ نقشه آخرین وضعیت میدانی"

ناشناس :

کم کم داریم به مناطقی نزدیک میشیم که هم کمی تروریستها طرفدار دارند توش و هم از نقاط حساس هست. احتمال سناریوی حقوق بشری غرب و شیمیایی آمریکا و .. وجود داره.
با توجه به اخباری مبنی بر تدارک حمله به دو شهرک شیعه توسط تروریستها به نظر باید زودتر به اون سمت رفت هر چند من بعد حرکت در عمق مناطق خطر بیشتری داره و امکان غافلگیری و تلفات بالا بیشتر میشه.

14
4
ناشناس :

چرا در گزارش هاتون به جای (ارتش سوریه) نام کامل (ارتش عربی سوریه ) را نمی نویسید تا بیگانگی و مظلومیت تنها اقلیت غیر عرب سوریه یعنی کردها در حکومت اسد نمایان شود

6
22
Mirza :

چون این نام را قبول نداریم و مخالف قوم گرایی هستیم . اگر اهل نکته بودید نیاز به پرسیدن نبود ..

22
5
Sajjad :

به نظر میرسد نیروهای متحد فقط به محدود شرق راه آهن بسنده نخواهند کرد .پیش از این احتمال توقف عملیات بعد از رسیدن به خط راه آهن زیاد بود ولی با آتش توپخانه متحدین بر سر نیروهای ترکیه ای که با عجله قصد داشتند خود را به العسن برسانند کاملا مشخص شد که هدف متحدین هجوم به سمت عمق استان ادلب و ان شاالله شکست محاصره فوعه و کفریا باشد.

10