اخبار
روستای “تقسیس” واقع در محاصره ی شمال حمص به آغوش وطن بازگشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از مدت ها بی خبری و سکون در جبهه شمال حمص، با ورود ارتش سوریه به روستای تقسیس و روستاهای اطراف آن، روند رو به جلوی مصالحات به شمال حمص هم رسید.

روز گذشته ارتش سوریه و نیروهای دفاع وطنی در میان استقبال مردم و بزرگان منطقه وارد روستای مهم تقسیس، واقع در محاصره ی شمال حمص شد.

روستای “تقسیس” در تقسیمات اداری سوریه جزو استان حماه محسوب میشود؛ هرچند که تقسیس بعلت اشراف دید ارتش سوریه از جبل تقسیس بر آن، همواره بعنوان خط تماس نیروهای ارتش سوریه و مسلحین محسوب میشد و در بیشتر مواقع خالی از مسلحین بود؛ با این حال بعلت موقعیت جغرافیایی مهم آن در سالهای گذشته، همواره مسلحین با استفاده از موقعیت تقسیس و روستاهای شمالی آن اقدام به حملات “بزن در رو” در مناطق جنوب شرق شهر حماه میکردند و تهدیدی برای شهر حماه محسوب میشدند.

 

در نهایت پس از تضعیف مسلحین در غوطه شرقی دمشق و همچنین تضعیف جایگاه مسلحین محاصره شده در شمال حمص و گفتگوهای مصالحه ی احتمالی در این منطقه؛ اولین گام جدی در این راستا با پیشروی نیروهای ارتش سوریه در محور شمال شرقی محاصره با استقبال اهالی منطقه آغاز شد.

بدین ترتیب روستاهای تقسیس، العمارة، الحميضة، المشياح، الجمقلية، جور الجمقلية و جور أبو درده با کمک مردم منطقه و اخراج مسلحین از آنها به آغوش وطن بازگشتند.

 


نقشه با کیفیت

نقشه آنلاین

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "روستای “تقسیس” واقع در محاصره ی شمال حمص به آغوش وطن بازگشت."

محمد :

ان شاءالله همه سوریه.

21
8
ناشناس :

سوریه بین ترکیه و روسیه و آمریکا تقسیم شده ،تمام شد رفت

7
18