صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس

طبق اعلام رسانه‌های عبری زبان، نهادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی به دنبال شناسایی محل اقامت و ترور صالح العاروری، از رهبران برجسته حماس می‌باشند اما بنا به دلایلی تاکنون موفق به ترور وی نشده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از انتشار برخی اخبار مبنی بر افزایش حساسیت‌ها پیرامون ترور یکی از رهبران بلندپایه جنبش حماس فلسطین، روزنامه یدیعوت احرونوت طی گزارشی، العاروری را به عنوان خطرناک‌‌ترین و مهمترین شخصیت حماس توصیف کرد.

این رسانه به نقل از منابع عالی رتبه امنیتی نوشت: اسرائیل به شدت به دنبال ترور العاروری است زیرا او را سر افعی می‌داند که تحولات اخیر در کرانه باختری را رهبری می‌کندو فعالیت‌های العاروری تاکنون جان ۳۵ اسرائیلی را از ابتدای سال گرفته در حالی که ۴۸۰ عملیات بزرگ نیز تاکنون خنثی شده است؛ با این حال اسرائیل از ترور این فرد واهمه دارد.

این رسانه اسرائیلی مدعی شد: العاروری، امروز کنترل کرانه باختری را به دست گرفته است. او که جانشین رئیس دفتر سیاسی حماس است، خطرناک‌‌ترین شخصیت حال حاضر حماس محسوب می‌شود و در عین حال تهدید کرده است که از سرگیری ترورها می‌تواند جنگی منطقه‌ای را به همراه آورد.

در ادامه این گزارش آمده است: العاروی یکی از افسران هدایت کننده و برنامه‌ریز اقدامات ضد اسرائیلی در کرانه باختری می‌باشد و همین موضوع باعث شده است تا به شدت به محوری که کرانه باختری و قدس را ابزارهای مرکزی در مبارزه با اسرائیل می‌داند، نزدیک شود.

طبق ادعای برخی کارشناسان صهیونیست، العاروری چراغ سبز شلیک چند فروند راکت از جنوب لبنان به سوی شمال فلسطین اشغالی را صادر کرده و اکنون نیز در نزدیکی محل‌های اقامت مسئولین حزب الله در ضاحیه جنوبی لبنان اقامت دارد.

بر اساس اعلام این کارشناسان، هیچ تلاشی از سوی اسرائیل برای انجام عملیات ترور العاروری صورت نگرفته است زیرا بسیاری در اسرائیل همچنان بر این باورند که ترور العاروری می‌تواند باعث ورود به نبرد سختی با حماس و حتی حزب‌الله لبنان شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.