نیروهای مقاومت فلسطین در دومین روز از عملیات طوفان الاقصی، پس از رسیدن به اهداف خود و همچنین افزایش فشارها و تنگ شدن حلقه‌های محاصره توسط نظامیان رژیم صهیونیستی، از برخی مناطق آزادسازی شده عقب‌نشینی کردند و هم اکنون درگیری‌های شدیدی میان طرفین در شهرک‌های صهیونیست‌نشین و مناطق اطراف نوار غزه جریان دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” با افزایش پیشروی‌های ارتش اسرائیل، کتائب القسام و سرایا القدس جهت پشتیبانی از نیروهای خودی، تعدادی نیروی کمکی به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اعزام کردند. همچنین یگان راکتی و توپخانه‌ای مقاومت در راستای پشتیبانی و حمایت از نیروهای خود، چند حمله علیه مواضع و نیروهای اسرائیلی ترتیب دادند.

در همین رابطه، ابو عبیده، سخنگوی کتائب القسام اعلام کرد که واحدهای توپخانه‌ای مقاومت، با بیش از ۱۰۰ فروند راکت از نیروهای مقاومت مستقر در نزدیکی سدیروت پشتیبانی کردند.

از سوی دیگر، هواگردهای ارتش اسرائیل نیز در پاسخ به این حملات طی چند نوبت، مناطق نظامی و غیرنظامی و همچنین مناطق مرزی با فلسطین اشغالی را مورد هدف قرار دادند که طی آن چند نفر شهید و زخمی شدند.

طبق اخبار واصله، حملات نیروهای کتائب القسام، شاخه نظامی جنبش حماس به عسقلان متوقف شده و هم اکنون نیروهای مقاومت چند خط از کیسوفیم، ناحل عوز و زیکیم عقب‌نشینی کرده‌اند. یگان راکتی مقاومت پس از عقب‌نشینی نیروهای خودی، مواضع نیروهای اسرائیلی در مناطق مذکور را هدف حملات راکتی قرار داده است. هم اکنون درگیریها در شهر سدیروت، اطراف شهرک‌های کیسوفیم، مفالسیم، کفار عزه، ناحل اوز(نهال اوز) و ماگن جریان دارد و بر اساس اعلام منابع فلسطینی، چند اسرائیلی در نتیجه این درگیری‌ها کشته شدند.

جهت درگیریها در مناطق اطراف غزه – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
جهت درگیریها در مناطق اطراف غزه – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید

بر اساس بررسی‌های تحولات جهان اسلام، اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های داخلی مبنی بر پیشروی نیروهای مقاومت و فاصله ده کیلومتری آنها با کرانه باختری کاملا غلط بوده و این اشتباه ناشی از استفاده و استناد نادرست به نقشه‌های غیر استاندارد برخی رسانه هاست.

آخرین وضعیت نظامی در اطراف نوار غزه – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.