اخبار
پیامی که جنبش فتح با رگبارهای خود منتقل کرد + ویدیو

جدای از کیفیت این عملیات و به نوعی سبک بودن آن، بازگشت مجدد جنبش فتح به عملیات های جهادی در فلسطین را می توان مهم ترین پیام این جنبش قلمداد کرد.

جنبش فتح که در بین سالهای ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۲ قوی ترین جنبش مقاومت ضد اشغالگری در فلسطین بود نه تنها خاک فلسطین را برای صهیونیست ها نا آرام کرده بود بلکه در سراسر دنیا هر کجا که توانش را داشت بلای جان صهیونیست ها می شد.

 

بعد از خروج از بیروت که به عنوان پایگاه اصلی این جنبش به حساب می آمد روند نظامی فتح به شدت رو به افول نهاد تا اینکه در سال ۱۹۸۷ و با شروع انتفاضه اول مردم فلسطین، فتح با تشکیل گردانهای الاقصی دوباره پا به میدان جهادی بازگشت.

 

بعد از صلح یاسر عرفات و ایجاد تشکیلات خود گردان فعالیت این گردانها متوقف شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ و با انتفاضه دوم مردم فلسطین فعالیت خود را از سر گرفتند و توانستند ضربات جبران ناپذیری را در کرانه باختری بر پیکره ارتش صهیونیستی وارد آورند.

 

با درگذشت عرفات در سال ۲۰۰۴ و به قدرت رسیدن محمود عباس گردانهای الاقصی رسما خلع سلاح شدند و عملا مقاومت در کرانه باختری با سازش و خیانت محمود عباس به پایان رسید.

 

یکی از پیامدهایی که اغلب تحلیلگران سیاسی ترامپ را از آن بر حذر داشتند این بود که در صورت اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ممکن است جنبش فتح سکوت ۱۴ ساله خود را بشکند و دوباره وارد میدان جهاد نظامی با اشغالگران شود.

 

عملیات روز گذشته جنبش فتح را می توان جرقه بازگشت مجدد این جنبش با سابقه، به میدان جهاد نظامی علیه اشغالگران و ایمان مجدد آنها به راه مقاومت مسلحانه به عنوان تنها راه آزادی فلسطین دانست.

 

تصاویر منتشر شده از عملیات گردانهای شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح و به رگبار بستن جیپ اسرائیلی و شهرک صهیونیست نشین سدیروت:

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان ۱۰۰ هزار تومان

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "پیامی که جنبش فتح با رگبارهای خود منتقل کرد + ویدیو"

sarbaz2 :

خدا کنه مثل سوابق خلع سلامشان این بار دیگه اسلحه رو زمین نزارن

۱۴
۲
ناصر :

نقش ایران در این بین نباید نادیده گرفته بشه .
چندسال پیش رهبری اعلام کردند کسی می خواهد برای فلسطین کاری انجام دهد کرانه باختری را مسلح کند .
و همچنبن چند وقت پیش با کنایه به حماس (و خیانتش در قضیه سوریه ) فرمودند اگر گروهی مقاومت را کنار بگذارند گروه های دیگری از رزمندگان پرچم مقاومت را برخواهند داشت .

۷
۲
ناشناس :

امیدی نیست بهشون

الان هم با قبلنا فرق میکنه ،الان دولت دارن درفلسطین وباید جوابگو باشن به عملیاتهاشون برضد مردم عادی اسراییل در جهان..دیگه دوره عوض شده

۶
ناشناس :

همون موقع هم اسراییل سرکوبشون کرد ،دراردن لبنان وفلسطین و حتی تونس ..و مجبور به صلح شدن ، اینا چیزی بارشون نیس

۷