اخبار
آخرین وضعیت نظامی در شرق فرات و منطقه هجین
اخبار, سوریه, غرب آسیا, نقشه ۰۹ مهر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از گذشت ۲۰ روز از آغاز آخرین مرحله از عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق فرات علیه داعش، هنوز مناطق قابل توجهی در کنترل داعش است و SDF موفق به پیشرویهای موثر نشده است.

در ۲۰ شهریورماه آخرین مرحله از عملیات نظامی SDF با عنوان “توفان جزیره” با پشتیبانی هوایی و توپخانه ای ائتلاف آمریکایی برای پاکسازی داعش از منطقه هجین اعلام شد. با این وجود پس از گذشت ۲۰ روز از آغاز عملیات، پیشرویها با کندی مواجه است و عملا نیروهای SDF در حال درجا زدن هستند.

 

طی ۲۰ روز گذشته باغوز فوقانی و شجله به تصرف SDF درآمد و خبرهای ورود نیروهای SDF به السوسه تایید نمیشود.

از سوی دیگر تروریست های داعش با عملیات های انتحاری و بزن در رو مانع از پیشرویهای SDF شده اند و منطقه باغوز فوقانی تبدیل به خط تماس اصلی طرفین شده است و خانه ها بین طرفین دست به دست میشود.

 

همچنین در محور شمالی یعنی در اطراف هجین شاهد پیشرویهای موثری نیستیم و این موضوع با توجه به آنچه که آمریکا و SDF از تسلط بر منطقه روایت میکردند تناقض آشکار دارد تا جایی که این موضوع حتی باعث بوجود نارضایتی بین طرفداران جبهه غربی شده است.

 

در قیاس با این موضوع ارتش سوریه نیز در منطقه الصفا در جنوب سوریه علیه داعش دچار مشکل شده است؛ اما به راستی حجم پشتیبانی و تجهیزات و نوع و کیفیت نفرات بکار گرفته شده در دو منطقه مذکور تفاوت های فاحشی دارد و اهمیت منطقه الصفا به نسبت بسیار پایین تر از منطقه هجین میباشد.

 

دانلود نقشه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "آخرین وضعیت نظامی در شرق فرات و منطقه هجین"

محمد(ل ن) :

اگر داعشی های ملعون نیروی هوایی داشت الان sdf رو قلع و قمع کرده بودن.

۲