آخرین وضعیت در جنوب غرب حلب و خان طومان + نقشه میدانی

پنجشنبه ۱۰ بهمن ۹۸ - ۱۹:۳۶
https://iswnews.com/?p=27131

وضعیت خطوط تماس و درگیری نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است و همچنان خان طومان و خالدیه در کنترل نیروهای مقاومت قرار دارد.

روز گذشته رسانه های مسلحین به دروغ عنوان میکردند که خان طومان در سیطره آنهاست و نیروهای ایرانی متحمل تلفات بالایی شده اند! در حالیکه مسلحین از این روستا بیرون رانده شده بودند و از درگیری خبری نبود.

در حال حاضر باغات شمال خان طومان در کنترل مسلحین و یا خط تماس است(دایره خط چین آبی) و این موضوع می تواند مشکل ساز باشد. در تجربه قبلی خان طومان مسلحین از همین باغ های شمالی برای نفوذ به خان طومان و دور زدن نیروها استفاده کردند. البته ذکر این نکته لازم است که در عملیات قبلی خان طومان، راشدین ۵ در کنترل نیروهای مقاومت نبود اما اکنون با آزادسازی راشدین ۵، احتمال دور خوردن نیروها بشدت کم شده است.

با این حال برای تامین امنیت منطقه باید باغات اسد(دایره سفید) در شمال راشدین ۴ آزاد شود؛ انتهای باغات اسد اشراف دید بسیار خوبی بروی راشدین ۴ و باغات مذکور در شمال خان طومان دارد. کمااینکه پیشروی در باغات اسد زمینه ساز آزادسازی راشدین ۴ هم خواهد شد.

در حال حاضر تعلل در این موقعیت جایز نیست و نیروها باید باغات اسد، راشدین ۴ و باغات شمال خان طومان را نیز آزاد کنند.

برای نمایش در اندازه بزرگتر کلیک کنید.
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. غلامرضااکبرزاده گفت:

  من رزمنده ۸ سال دفاع مقدس هستم. اگر صدایتان به رزمندگان واقع در خان طومان میرسه بگید تورابه حق فاطمه زهرا جنگ را ادامه بدید. دشمن در موقع ضعفی قرار گرفته تا ادلب این منطقه کثیف تروزیست پرور آزادبشه و ترکیه بمانه واین جانیان باخانواده هایشان. خواهش میکنم جنگ را ادامه بدهید. واسرانی که میگیرید رحم نکنید اونجا بکشید اونها به نیروهای ایرانی رحم نکردند ومثله کردند . رحم نکنید چون اونها شمارابگیرند سرتان راازبدنتان جدامیکنند. ویکی هم اصلا به کردها اعتماد نکنید چون اونها امریکا را به شماترجیح دادند واز پشت به شما خنجر زدند و شماراتنها گذاشتند .خدابرشهدای ایرانی. فاطمیون. سوریه ای و زینبیون و حیدریون رحمت کند . دیدارمابااونها در قیامت. تا ما را شفاعت کنند. مرگ بر عربستان .بحرین. امارات .امریکا. اسرائیل.انگلیس خبیث و فتنه گران و خودفروخته گان. درود و سلام بر روح بزرگوار سرداردلها حاج قاسم سلیمانی.

  ۰
 2. ناشناس گفت:

  اتفاقا این باغات باید دور زده شود جنگ در این باغات ممکن است باعث تلفات زیادی شود چون دید هوایی ندارد اما محاصره ان ضربه سختی بر تروریستها خواهد بود

  ۰
 3. میثم گفت:

  گویا گروه نورالدین الزنکی با جبهه النصره دوباره ائتلاف کردن تا با هم توی غرب حلب بجنگن و چند صد نفر نیروی کمکی برای تروریست ها به محور خان طومان و اطرافش رسیده
  روز های اینده بسیار سرنوشت سازه گرچه بنظرم دیگه وند به نقطه بدون بازگشت برای تروریست ها رسیده در این محورها

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام