اخبار
صالح علی الصماد که بود؟
اخبار, شهید, غرب آسیا, یادداشت, یمن ۳۱ فروردین ۱۳۹۹

یادی از “صالح علی الصماد” اولین رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دومین سالروز شهادتش

“صالح علی الصماد” متولد یک ژانویه ۱۹۷۹ میلادی (۱۱ دی ۱۳۵۷ شمسی) در منطقه بنی معاذ از توابع شهرستان سحار در استان صعده است.

الصماد پس از شهادت سید حسین بدرالدین الحوثی و آغاز جنگ سوم انصارالله و دولت علی عبدالله صالح در صعده شغل معلمی را کنار گذاشته و به انصارالله پیوست.
پس از آشنایی وی با سران انصارالله، مسئولیت های مختلفی را در تشکیلات انصارالله در صعده و تعز عهده دار شد و در جریان انقلاب یمن در سال ۲۰۱۱ میلادی ریاست دفتر سیاسی انصارالله را به عهده گرفت.

صالح الصماد در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ (دوم مهر ۹۳ و سه روز پس از ورود انصارالله به صنعاء) بعنوان مشاور سیاسی رئیس‌جمهور وقت یعنی عبدربه منصور هادی تعیین شد.
پس از خیانت دولت هادی، انصارالله و حزب کنگره مردمی در تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۱۶ (مصادف با ۷ مرداد ۹۵) طی جلسه ای “شورای عالی سیاسی یمن” متشکل از ده نفر از اعضای سیاسی یمن را تشکیل دادند و صالح الصماد را بعنوان ریاست این شورا که همطراز مقام ریاست جمهوری است برگزیدند.

الصماد در طول ریاست خود بسیاری از سران قبایل و احزاب یمن را به سمت انصارالله جذب کرد و بعنوان یک سیاستمدار نقش مهمی در انسجام مناطق تحت کنترل انصارالله، پس از حملات ائتلاف سعودی و فتنه علی عبدالله صالح در صنعاء ایفا کرد. مدیریت اقتصادی و همچنین سازماندهی تشکیلات نیروهای مسلح در شرایط جنگی و محاصره همه جانبه از جمله خدمات مثال زدنی وی به انقلاب یمن بود.

این بزرگمرد مجاهد، روز پنجشنبه (۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۷) در راه بازگشت از دانشگاه الحدیده در خیابان الخمسین شهر الحدیده، طی حمله پهپادهای ائتلاف سعودی به همراه تعدادی از یارانش به شهادت رسیدند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "صالح علی الصماد که بود؟"

بهزاد :

شهادتش منو یاد ترور های دهه شصت انداخت که تو اوج بحران ها بازم شکست نخوردیم یمن هم در اوج بحران های ان شاالله پیروزه

۱۶
۲
محمد :

روحش شاد و یادش گرامی

۱۷
۱
ناشناس :

سلام
پس درگیری شرق البنات چی شد.

۳
Mirza :

سلام. برادر عزیز هروقت خبری بشه و پیشروی یا عقب نشینی صورت بگیره حتما در کمترین زمان ممکن اطلاع رسانی میکنیم. بصورت مدام در زیر تمام خبرها نپرسید

۲
۱
ناشناس :

این احمقهاکه شیعیان راشهیدمیکنندنمیدانندشیعیان باشهادت زنده ترمیشندیکی به این نجسهای حرامزاده تاریخ رابگه که هرموقع عزیزی ازشیعیان راشهید میکنندهزاران نفرمثل اون شهیدعلم اورامحکمتربرمیدارند

۵
۱