مبارزه با تروریسم به سبک آمریکا

جمعه 10 شهریور 96 - 00:13
https://iswnews.com/?p=3273

در حالی که مسئولیت کامل مبارزه با تروریسم در افغانستان، از فرماندهی جنگ تا انجام عملیات علیه تروریست ها در تمامی مناطق، بر عهده نیروهای امنیتی افغانستان است، به نظر شما نظامیان آمریکایی به چه منظور در خاک افغانستان حضور دارند؟!!!

روز گذشته «ملا هبت‎الله» رهبر طالبان طی پیامی به مناسبت عید قربان، خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان را تنها راه حل برای پایان جنگ و خشونت در این کشور، عنوان کرد.
وی در این پیام علاوه بر تکذیب نقش طالبان در عملیات های تروریستی؛ مدعی شد طالبان بر بیش از نصف کشور افغانستان سیطره دارند.

این ادعای سرکرده طالبان، در حالیست که بنا بر اظهارات اخیر «ژنرال جان نیکلسون» فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، ۶۲ درصد خاک این کشور در کنترل حکومت مرکزی، و تقریبا ۲۸ درصد مناطق درگیری است و طالبان تنها بر ۱٠ درصد این کشور، سیطره دارند.

در نتیجه شاهد موضع طالبان و آمریکا بر تداوم جنگ در افغانستان هستیم، که از طرفی منجر به غارت منابع ملی افغانستان توسط خارجی هاست و از طرفی قتل عام مردم گناه.

در این راستا پنتاگون تایید کرده که در حال حاضر حدود ۱۱ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند.(این تعداد شامل نیروهای معمولی، ویژه، امنیتی و موقت ارتش آمریکاست.همچنین آمریکا در راستای استراتژی جدید خود در افغانستان، بنا دارد حدود ۴ هزار نیروی جدید هم به افغانستان اعزام کند.)

تصویر مربوط به ملا هبت الله آخوندزاده «سرکرده فعلی طالبان» است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مجید گفت:

    حضور آمریکا در افغانستان برای حمایت از تروریسم و نا آرامی ها در آن کشور و منطقه است. هر موقع شعله جنگ می خواهدکم شود از استین آمریکا و اسرائیل( که اصلا برای نا آرام کردن جهان و حمایت از تروریسم بین الملل ساخته شده و خطری است برای بشریت و کل جهان) گروه جدیدی بیرون می پرد .مثل داعش افغانی و گروهک حکمتیار.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام