عملیات “صحرای سفید” در بیابان های سوریه

جمعه ۷ شهریور ۹۹ - ۱۴:۲۴
https://iswnews.com/?p=36466

سخنگوی نیروهای روسیه در سوریه با صدور بیانیه ای عنوان کرد فعالیت تروریست های داعش از زمان آزادی تعداد زیادی از آنها توسط دولت خودگردان کردها که طی تصمیمی با عنوان “عفو عمومی” انجام شد، افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی تاکید کرد، فعالیت تروریست های داعش طی ماه های اخیر در عمق مناطق بیابانی شرق سوریه افزایش چشمگیری پیدا کرده است و تعداد زیادی از آنها پس از آنکه از زندان های دولت خودگردان کردها در شرق فرات آزاد شدند، در بیابان های شرقی سوریه ظاهر شدند.

سخنگوی نیروهای روسیه عنوان کرد عملیاتی با عنوان “صحرای سفید” توسط ارتش روسیه و ارتش سوریه در بیابان های سوریه با هدف پاکسازی تروریست های داعش در حال انجام است.

طی روزهای اخیر یگان های ارتش سوریه عملیات گسترده ای را با هدف پاکسازی مناطق بین السخنه و البوکمال در شرق سوریه آغاز کرده اند.

آغاز عملیات امنیتی بزرگ در صحرای دیرالزور

بر اساس این اظهارات، عملیات ارتش سوریه در مناطق بیابانی شرق سوریه تا زمان پاکسازی کامل تروریست ها ادامه خواهد داشت.
تاکنون در جریان عملیات “صحرای سفید” ۳۲۷ تروریست کشته شدند و ۱۳۴ پناهگاه و مخفیگاه، ۱۷ نقطه دیده بانی، ۷ انبار ذخیره مهمات و ۵ انبار زیرزمینی ذخیره مهمات و تسلیحات کشف و نابود شدند.

همچنین در این بیانیه آمده است که عملیات های مخرب داعش در این مناطق باعث بوجود آمدن وقفه و مشکل در روابط قبایل عرب منطقه با دولت دمشق و ضربه به اقتصاد سوریه شده است؛ و این موضوع به نفع آمریکا است. آمریکایی که (به بهانه داعش) به دنبال توجیه اشغالگری و حضور خود در شرق سوریه است.
همچنین مشخص گردیده است که عناصر داعش از شبه نظامیانی هستند که در مناطق تحت کنترل نیروهای آمریکایی در سوریه، به ویژه در منطقه “التنف” و شرق فرات آموزش دیده اند.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام