آخرین اخبار از شمال اتیوپی، ۱۱ آذر ۹۹ + نقشه میدانی

سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹ - ۲۳:۳۱
https://iswnews.com/?p=39276

رهبر جبهه آزادیبخش تیگرای TPLF دبرتسون گبرمایکل عنوان کرد که هنوز جنگ تمام نشده است و درگیریها در اطراف مکلله ادامه دارد. آبی احمد نخست وزیر اتیوپی در هشتم آذرماه از کنترل ارتش این کشور بر شهر مکلله مرکز استان تیگرای، مرکز فرماندهی جبهه آزادیبخش تیگرای خبر داده بود.

کنترل شهر مکلله توسط ارتش اتیوپی در حالی صورت گرفته است که هنوز درگیریهای پراکنده در سراسر استان تیگرای بین TPLF و ارتش اتیوپی ادامه دارد و اعلام تصرف شهر مکلله به تنهایی کافی به نظر نمیرسد. از سوی دیگر آبی احمد نخست وزیر اتیوپی که از آغاز عملیات نظامی در منطقه تیگرای زیر فشارهای بین المللی برای پایان نبردها در این منطقه بوده است، با اعلام اینکه “شهر مکلله آزاد شده است و جنگ در تیگرای به پایان رسیده است” سعی میکند از فشارهای بین المللی بروی خود کم کند و پاکسازی منطقه تیگرای را به پایان برساند.

با طولانی تر شدن جنگ در منطقه تیگرای، وضعیت کمپ های آوارگان رو به وخامت میرود و ساکنین این کمپ ها که اکثر آنها آوارگان اریتریایی هستند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند. سازمان ملل از دولت آبی احمد درخواست کرده است تا اجازه دسترسی به این کمپ ها را برای تامین نیازهای آنها بدهد.

در آخرین تحولات میدانی در شمال اتیوپی، بر اساس اطلاعات موجود نیروهای ارتش اریتره که در کنار ارتش اتیوپی با TPLF میجنگند در مناطق آدیگرات و آداوا مستقر شده اند.

طی دو روز گذشته TPLF ادعا کرده است که شهرهای آکسوم و می تسمره را مجددا از ارتش اتیوپی پس گرفته است اما تاکنون شواهدی برای اثبات این ادعا مشاهده نشده است.
در حال حاضر درگیریها در اطراف آکسوم و ویکرو بین طرفین ادامه دارد.
همچنین نیروهای TPLF موفق شدند یک فروند جنگنده میگ ۲۳ ارتش اتیوپی را در نزدیکی شهر آبی عدی سرنگون کنند و خلبان آن را به اسارات دربیاورند.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام