هشدار برای ایران در سال ۱۴۰۰

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400 - 18:00
https://iswnews.com/?p=44222

با توجه به تحولات اخیر منطقه و ایران در ماه‌های اخیر، براساس وظیفه رسانه‌ای و همچنین بررسی و رصد تهدیدات در حوزه‌ی جنگ نرم، لازم است نکاتی را به منظور پیشگیری از وقوع آسیب‌های امنیتی احتمالی در ماه‌های آتی عنوان کنیم.

همان طور که در اخبار و مطالب چند ماه اخیر داخلی عنوان شده است، جنگ اطلاعاتی-امنیتی دشمن در هدف قرار دادن زیرساخت‌های هسته‌ای و اقتصادی و همچنین افزایش ناامنی‌ها در مناطق مرزی ایران از جمله استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و خوزستان زمینه‌چینی طرح دشمن غربی برای دست‌اندازی در فرآیند و نتایج انتخابات آتی است که در سالهای گذشته‌ نیز پیشینه‌دار بوده است.

اقداماتی که منجر به این نتیجه‌گیری شده است شامل موارد ذیل می‌باشد:

۱- ترور شخصیت‌های نظامی، سیاسی، هسته‌ای و… که دشمن تاکنون در مواردی موفق و در مواردی دیگر ناموفق بوده است و مشابه این موضوع را در سالهای ابتدایی انقلاب و دهه هشتاد شمسی می‌توان مشاهده کرد.

۲- خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز، تاسیسات کامپیوتری بندرعباس و حملات سایبری که مشابه آن با حمله سایبری ویروس استاکس نت در اواخر دهه هشتاد قابل تطبیق است.

۳- افزایش فعالیت و تحرکات گروه‌های تروریستی در مناطق مرزی ایران، نظیر: حملات داعش به مرزهای استان دیالی در عراق، فعال شدن تجزیه‌طلبان در ایالت بلوچستان پاکستان، بمب‌گذاری‌ها و آتش‌سوزی‌های غیرعادی در گذرگاه های مرزی ایران و افغانستان، حملات به پاسگاه‌های مرزی در سیستان و بلوچستان و کردستان، ارسال محموله‌های سلاح به خوزستان و سیستان و بلوچستان که توسط نیروهای امنیتی توقیف شده است.

۴- تشدید حملات نظامی اسرائیل که به طور شفاف انجام می‌شود و به تجارت دریایی ایران و مواضع نظامی نیروهای مقاومت در منطقه از جمله سوریه، عراق و… صدمه می‌زند.

۵- تشدید حملات رسانه‌های فارسی زبان خارجی و داخلی دشمن، به نقاط قوت فرهنگی و سیاسی و همچنین تحلیل غلط از ریشه‌یابی مسائل روز و مشکلات معیشتی موجود در کشور.

۶- سفر و اقامت اتباع خارجی (از ترکیه و…) در مناطق مختلف کشور که بعضا برنامه آنها با مناطق اقتصادی، توریستی و تفریحی ارتباطی ندارد.

و دهها اقدام دیگر که توسط دشمن خارجی و عوامل داخلی در دولت و خارج از دولت به صورت آگاهانه و یا بعضا خائنانه در راستای تضعیف امنیت و ثبات کشور صورت می‌گیرد.

بنابراین لازم است که نخبگان و آگاهان با تاثیرگذاری مطلوب و روشنگری در جامعه، اذهان مردم را نسبت به توطئه دشمن هوشیار کنند و در مواجه با فتنه‌انگیزی‌ها سنجیده عمل کرده و در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک آن را به نهادهای امنیتی اطلاع دهند.
تامین امنیت ملی کشور در گرو مشارکت جمعی تمام ملت ایران است و امیدواریم مردم از هر قشر، هر جناح و سلیقه‌ای به این امر توجه داشته باشند.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. حسن چهارشنبه, ۱ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱

  ممنون. بسیار تحلیل بجا و شایسته ای بود

  پاسخ
 2. صادق چهارشنبه, ۱ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

  لطفا عکس نقش جعلی رو عوض کنید. به جای خلیج فارس نوشته the gulf

  پاسخ
 3. زیتون چهارشنبه, ۱ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸

  رستم بیاد همه غلاف می کنن ……با گرز گاوسرش هم بیاد …..

  پاسخ
 4. وافن اس اس پنجشنبه, ۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

  حتما، وظیفه ی هر مسلمان و ایرانی هست که به حفظ کشورش کمک کنه.
  به امید پیروزی انقلاب اسلامی بر تمامی این جبهه های فاسد و باطل.

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.