تحولات فلسطین، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

دوشنبه ۲۹ شهریور ۰۰ - ۱۱:۴۳
https://iswnews.com/?p=54060

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ فرمانده تیپ گولانی ارتش اسرائیل از وضعیت شهر جنین به دلیل وجود سلاح‌های پیشرفته در دست مقاومت و رصد تحرکات نظامیان رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

– پس از دستگیری اسرای فلسطینی فراری از زندان جلبوع توسط نظامیان صهیونیست، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی طی بیانیه‌ای اعلام کردند: اسامی شش قهرمان تونل آزادی در رأس فهرست تبادل اسرا خواهد بود و آزادی اسرای فلسطینی در رأس اولویت‌های مقاومت فلسطین است.

– پدر ایهم کممجی (یکی از اسرای فراری از زندان جلبوع) اظهار داشت که پسرش لحظاتی قبل از بازداشت با وی تماس گرفته و گفته برای حفاظت از ساکنان منزلی که در آن است، خود را تسلیم خواهد کرد.

– صبح روز گذشته، مقاومت فلسطین در راستای ادامه آزمایش‌های راکتی برای تقویت توان نظامی خود، اقدام به شلیک یک فروند راکت به سمت دریا کرد.

– نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که موفقیت اسرای فلسطینی برای فرار از زندان جلبوع یک خلل و ضعف امنیتی و نظامی برای این رژیم بود.

– ماتان کاهانا وزیر امور مذهبی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: به هیچ عنوان اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهیم داد!

– فرمانده تیپ گولانی ارتش اسرائیل با ابراز نگرانی از وضعیت شهر جنین واقع در کرانه باختری گفت: هسته‌های مقاومت در این منطقه سلاح‌های پیشرفته دارند و تحرکات نظامیان رژیم صهیونیستی را به صورت دائم رصد می‌کنند.

– ارتش اسرائیل بامداد روز گذشته، پس از دستگیری آخرین اسرای فلسطینی فراری از زندان جلبوع از بیم پاسخ راکتی مقاومت سامانه‌های گنبد آهنین اطراف نوار غزه را به حالت آماده‌باش درآورد.

– رسانه‌های عبری اعلام کردند که عملیات جستجوی اسرای فراری فلسطینی تاکنون ۳۱ میلیون دلار برای رژیم اسرائیل خرج برداشته است!

– “ایتمار بن غفیر” نماینده تندرو کنست رژیم صهیونیستی در خصوص بازداشت شش اسیر فراری از زندان جلبوع گفت: بهتر بود آن‌ها را به قتل می‌رساندیم!

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام