عملیات الثأر للشیخین داعش پایان یافت!

شنبه 17 اردیبهشت 1 - 18:40
https://iswnews.com/?p=69714

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” عملیات “الثأر للشیخین” گروه تروریستی داعش که از تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال جاری در کشورهای مختلف آغاز شده بود پس از ۱۵ روز پایان یافت.

پس از آنکه در ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ابوعمر المهاجر، سخنگوی رسمی گروه داعش در یک فایل صوتی از آغاز عملیاتی جدید به نام “الثأر للشیخین” در انتقام فرماندهان کشته شده‌ی داعش (ابوبکر البغدادی و ابوحمزه القرشی) خبر داد، عناصر داعش عملیات‌هایی را در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، نیجریه، سومالی، مصر، کنگو، نیجر و… انجام دادند.

عملیات “الثأر للشیخین” از تاریخ ١٧ رمضان (۳۰ فروردین) آغاز شد و در تاریخ ١ شوال (۱۳ اردیبهشت) سال جاری پایان یافت که در مجموع ۲۴۵ عملیات صورت گرفت. داعش مدعی شده است که طی این عملیات‌ها ۷۲۶ تن از جمله ۲۳ فرمانده کشته و زخمی شدند.
گروه داعش همزمان با این عملیات، فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی خود را به طرز چشم‌گیری افزایش داده و عوامل رسانه‌ای این گروه سعی کردند تا تمامی اقدامات عناصر خود در کشورهای مختلف را در قالب اخبار و گزارش تصویری و… پوشش دهند.

به نظر می‌رسد که پس از تغییر در ساختار عملیاتی گروه داعش، این گروه عملیات‌های دیگری را نیز تحت عناوین مختلف در کشورهای تحت نفوذ خود آغاز کند.

بیشتر بخوانید:
یادداشت: تغییر در ساختار عملیاتی داعش
آماری از عملیات جدید داعش در عراق!
یادداشت: اهمیت رسانه برای داعش

نتایج عملیات “الثأر للشیخین” که از سوی رسانه داعش منتشر شد
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام