از شهرک بینه باکو تا لندن، واکنش شیعیان لندن به رویداد هتک حرمت مقدسات شیعه

پنج‌شنبه 13 مرداد 1 - 20:03
https://iswnews.com/?p=76474

به گزارش “پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام” گروهی از اعضای یک گروه شیعه عصر روز پنج شنبه ۱۳ مرداد، وارد ایوان سفارت آذربایجان در لندن پایتخت انگلیس شدند و ضمن شعارهای مذهبی و نگارش شعار لبیک یاحسین روی دیوار و پنجره ها، پرچم یا حسین را در این ساختمان برافراشتند.

همچنین تعدادی از این افراد که لباس عربی بلند بر تن داشتند، با پرچم‌های مذهبی در مقابل سفارت تجمع کردند و شعار سر دادند. یک گروه به‌نام اتحادیه پیروان مهدی که به وسیله روحانیون مهاجر کویتی تشکیل شده مسوولیت این اقدام را بر عهده گرفته است.

در نهایت پلیس لندن با تعداد زیادی نیرو، افراد داخل ایوان را پایین آورده و آنها را بازداشت کرد.

طی حضور این گروه هیچ صدمه ای به اموال و کارکنان سفارت آذربایجان وارد نشده است. وزارت امور خارجه آذربایجان در بیانیه خود اعلام است: “این گروه انقلابی قصد خرابکاری داشته اند. اما نتوانستند هیچ شواهد و مدارکی برای حمله به سفارتخانه ارائه کنند.”

البته اینکه این گروه طرفدار کدام گرایش شیعه هستند هنوز مشخص نیست ولی پروپاگاندای رسانه‌های همسو با دولت آذربایجان به سرعت تصاویری از زوایای مختلف این اقدام را پخش می‌کنند.

سه روز پیش از این رویداد پلیس آذربایجان با حمله به خانه آقشین فرج اف جانباز جنگ اول قره باغ در شهرک بینه (اطراف باکو)، همسرش سیده شهلا را شکنجه، تهدید و بازداشت کردند و شعارهای لبیک یا حسین را پاکسازی کردند. سیده شهلا فرج اف ضمن نگارش دوباره شعارها از اجرای قانون ضد مذهبی مصوب سال ۲۰۱۵ سرپیچی کرده است. زنان مذهبی این شهرک با دفاع از این خانواده چندین بار مانع هجوم پلیس شده و دو نفر از آنها بازداشت شده اند. این خانه اکنون در محاصره پلیس آذربایجان قرار دارد و پلیس آذربایجان هم اعضای خانواده را خرابکار معرفی می‌کنند.

هشتگ سیده شهلا به زبان انگلیسی و الفبای عربی مورد توجه کاربران شیعه شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: اهانت دوباره نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان به مقدسات

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام