تحولات یمن، ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

شنبه 19 شهریور 1 - 10:53
https://iswnews.com/?p=78711

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مسلحین الهبه الحضرمیه با پشتیبانی امارات در حال پیشروی در مدیریت‌های تریم و ساه در استان حضرموت و محاصره مسلحین حزب اصلاح در شهر سیئون هستند.

۱- ابین:
– شورای انتقالی جنوب برای جلوگیری از ورود دوباره مسلحین حزب اصلاح به شهرهای استان ابین، در مراکز مدیریت های این استان گشت و بازرسی ایجاد کرده است.
– بر اثر حمله افراد مسلح ناشناس به مسلحین حزام الامنی در مدیریت احور، بیش از ۲۰ نفر از این نیروها و هشت نفر از مسلحین ناشناس کشته شدند. برخی منابع محلی این افراد را وابسته به گروه تروریستی القاعده و برخی دیگر به حزب اصلاح نسبت داده‌اند.

۲- شبوه:
در ۱۷ شهریور ماه، نیروهای طارق صالح برای بدست گرفتن کنترل میادین نفتی الجنه و… در مدیریت عسیلان وارد شهر عتق شدند. لازم به ذکر است استخراج نفت این مناطق به عهده شرکت های وابسته به آمریکاست و اخیرا روابط دیپلمات‌های آمریکایی با طارق صالح نزدیکتر شده است. در نتیجه افزایش قدرت طارق در یمن را می‌توان ثمره این روابط دانست.

۳- حضرموت:
– عربستان با تغییر مسیر پرواز یک هواپیما از مبدأ فرودگاه سیئون به قاهره، پایتخت مصر، سرتیپ هیکل حنتف، فرمانده منطقه ششم نظامی و تابع حزب اصلاح را دستگیر کرد. علت دستگیری وی بررسی عملکرد وی در محور الجوف ذکر شده است.
– مسلحین الهبه الحضرمیه (تابع امارات) برای محاصره مسلحین حزب اصلاح در شهر سیئون، وارد مدیریت‌های تریم و ساه در جنوب شرقی استان حضرموت شدند. این مسلحین موفق به کنترل جاده جنوب شرقی سیئون شده و در حال پیشروی به سمت جاده شرقی سیئون هستند.

۴- المهره:
سرتیپ احمد قلم، فرمانده تیپ ۱۲۳ پیاده نظام در منطقه الغیضه، جدایی خود از حزب اصلاح و پیوستن به شورای انتقالی جنوب را اعلام کرد.

۵- الحدیده:
– نیروهای ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۱۴ بار آتش بس را در این استان نقض کردند.
– پهپادهای ائتلاف سعودی در ۴۸ ساعت گذشته پنج بار مدیریت حیس و مدیریت المقبنه در استان تعز را بمباران کردند.
– با افزایش تهدیدات انصارالله نسبت به نقض مکرر آتش بس توسط ائتلاف سعودی، چهار کشتی حامل سوخت گازوئیل و مازوت از بندر جیزان و دریای سرخ رفع توقیف شده و وارد بندر الحدیده شدند.

۶- در ۱۸ شهریور ماه، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به منظور رایزنی پیرامون گسترش آتش بس یمن به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از جمله عمان، عربستان سعودی و امارات سفر کرد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام