بیانیه جنبش مقاومت اسلامی آذربایجان در خصوص شایعات تحویل اعضای این گروه به باکو

یکشنبه 25 دی 1401 - 11:44
https://iswnews.com/?p=86471

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” جنبش مقاومت اسلامی آذربایجان (گروه مقاومت حسینیون) در پی اتفاقات و حواشی چند وقت اخیر حول شایعات تحویل برخی از اعضای این جنبش به جمهوری آذربایجان بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه منتشر شده شده توسط حسینیون به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“دوستان زیادی نگران با ارزشترین یادگار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در قفقاز هستند. مقاومت اسلامی آذربایجان حسینیون، کابوس رژیم صهیونیستی علی‌اف است که از زاویه های مختلف به تدریج دارد تبدیل به موثرترین و قویترین قدرت بازدارندگی ترکیبی محور مقاومت در منطقه قفقاز می‌شود.
با وجود تمام مخالفت‌های علنی و غیر علنی در سطوح مختلف و فشارهای همه‌جانبه از داخل و خارج به مقاومت اسلامی آذربایجان، حسینیون در سطح عالی نظام اسلامی مورد لطف و حمایت انقلاب اسلامی قرار دارد و روز به روز با حرکت مستمر به سوی اهداف بزرگ در حال کادرسازی، جریان‌سازی، فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی و تولید فکر و قدرت برای جامعه هدف خود می‌باشد.
حسینیون از روز اول تأسیس تا به امروز تلاش کرده است که از تبدیل شدن به یک حرکت تک بعدی و صرفا نظامی خودداری کند و مانند حزب‌الله و انصارالله در حوادث مهم منطقه از جنبه‌های مختلف علی‌الخصوص در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و رسانه حضور فعال داشته باشد و در سنگرهای مختلف روبروی استکبار جهانی صف آرایی کند.
اگر حسینیون صرفاً یک تشکیلات محدود نظامی بود شاید با این هجمه تخریب و تهدید و دشمنی از طرف دوستان و دشمنان مواجه نمیشد ولی آینده قفقاز و حساسیت منطقه و وجوب حفظ منافع مردم مسلمان آذربایجان و منافع جمهوری اسلامی ایران که حرم امت اسلامی است این را می‌طلبید که مقاومت اسلامی آذربایجان این بار سنگین را به دوش خود بکشد و برود دنبال کارهای نشدنی تا بشود…
تمامی دشمنی و نگرانی استکبار جهانی از حسینیون هم برای این است مقاومت اسلامی آذربایجان معادلات رژیم صهیونیستی را در قفقاز و آذربایجان به هم زده است.
تصور دشمن این بود که ایران بر اساس گزارشات بعضاً سانسور شده و کانالیزه واصله از منطقه قفقاز هیچ وقت احساس نیاز به وجود قدرت بازدارندگی و مقاومت در آذربایجان و قفقاز را نخواهد کرد و‌ هیچ تشکیلاتی بر اساس الگوی مقاومت در آن منطقه شکل نخواهد گرفت.
ولی شهید قاسم سلیمانی با وجود تمام مخالفت‌ها محاسبات دشمن را زیر و رو کرد و با تثبیت حسینیون دوستان و دشمنان را غافلگیر کرد.
شاید آن زمان این تصمیم سردار سلیمانی برای بعضی از همکاران او نیز قابل هضم نبود ولی حوادث چند سال اخیر این را نشان داد که سی سال پیش یعنی زمانی که صهیونیست‌ها و غرب با خیال راحت وارد منطقه قفقاز و آذربایجان شدند و به تدریج و با ترفندهای مختلف آذربایجان را تبدیل به خطرناکترین پایگاه خود در منطقه کردند باید مقاومت اسلامی در قفقاز شکل می‌گرفت تا اینگونه شاهد تهدیدات و گستاخی ها، تروریست‌ها و صهیونیست‌ها در آن منطقه نبودیم.
بحث تحویل مسئولان حسینیون از طرف ایران به حکومت آذربایجان خیال خامی است که رژیم علی‌اف در سر می‌پروراند، زیرا دیگر حسینیون در یک سری افراد خاص خلاصه نشده است بلکه به تدریج تبدیل به یک نوع تفکر و مکتبی شده است که در قفقاز و آذربایجان و روسیه طرفداران شبکه ای قابل توجهی را برای خود به دست آورده است که با حذف چندین مسئول مقاومت از بین نخواهد رفت و نظام اسلامی به هیچ‌وجه فرزندان خود را با منافع شخصی افراد خاصی معامله نخواهد کرد.
حسینیون در تمامی جامعه هدف خود فقط از دریچه مذهب وارد نشد بلکه با یک گفتمان ترکیبی اعم از مذهب، تمدن، تاریخ و هویت و امت وارد کارزار مبارزه شد و خطوط قرمز خود را هم به درستی تعریف و تبیین کرد.
حسینیون در صدد ایجاد جامعه آرمانی حقیقت بین است، برای ظهور منجی زمینه‌سازی کنند و در دوران غیبت همانند امام جامعه خود که نائب امام عصر می‌باشد فکر و اندیشه کنند و هوشمندانه عمل کنند. حسینیون میخواهد رابطه امام و امت در زمان غیبت به گونه ای تبیین شود که امت قبل از اینکه امام جامعه خواسته خود را مطرح کند بر اساس منظومه فکری او و مبانی ایشان در میدان حاضر شوند و به موقع وظیفه خود را به درستی انجام دهند.
حکمرانی اسلامی در آذربایجان یکی از اهداف اصلی مقاومت اسلامی آذربایجان می‌باشد که با امید و واقع بینانه‌ این هدف مهم خود را دنبال می‌کند.
باید حساب مردم آذربایجان را از حاکمیت طاغوت و وابسته صهیونیستی علی‌اف جدا کرد و با توانمندسازی شیعیان و ایجاد قدرت بازدارندگی و تضعیف حاکمیت طاغوت و تبیین حقایق برای مردم آن منطقه بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت را که حضرت امام خامنه‌ای در گام دوم انقلاب اسلامی مطرح کردند در آذربایجان رقم زد.
تمامی این اهداف مذکور به حول قوه الهی به وقوع خواهد پیوست و هزینه مقاومت به یقین کمتر از انفعال و سازش است.
شاید عده محدودی از مراکز مختلف، مقاومت اسلامی آذربایجان را یک جریان تندرو، جنگ‌طلب، خودسر و عامل تنش معرفی کنند در حالی که هر انسان اهل تحقیق خوب می‌داند که وضع موجود حاصل اتفاقات چند سال اخیر نمی‌باشد و نتیجه سه دهه دشمنی ایدیولوژی محور حاکمیت صهیونیستی آذربایجان با ایران می‌باشد که متهم کردن حسینیون صرفا برای پوشاندن کم کاری و نفوذ تصمیم‌سازی افراد محدودی هست که این وضع موجود را برای جمهوری اسلامی در قفقاز و آذربایجان رقم زدند. دور از انصاف است که به جای اینکه راضی به آسیب شناسی و اصلاح عملکرد بشوند تمام تقصیرات را متوجه حسینیون بکنند و جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدات منافع ملی خلع سلاح کرده و در حد اعلای برخورد یعنی جنگ مستقیم که حاصل سی سال تنش مدریت شده از طرف رژیم صهیونیستی بین ایران و آذربایجان است قرار دهند و یا مجبور به بازی در زمین دشمن و صرفا مدیریت بحران بکنند.
قفقاز و آذربایجان باید برای رژیم صهیونیستی و تروریست‌ها و حکومت علی‌اف ناامن شود و مردم مسلمان آذربایجان و منطقه کمترین آسیب را در این اتفاقات تجربه کنند و از تبدیل شدن به گوشت قربانی در اهداف استکبار جهانی مانند قرآن به سر نیزه کردن برای صهیونیست‌ها آگاه و هوشیار شوند.”

۱۳ ژانویه ۲۰۲۳ – مقاومت اسلامی آذربایجان – حسینیون

بیشتر بخوانید:
جنبش مقاومت اسلامی آذربایجان؛ گروه مقاومت حسینیون
بیانیه مقاومت اسلامی آذربایجان در خصوص حوادث اخیر قفقاز
پشت پرده اعترافات اجباری شهروندان جمهوری آذربایجان علیه ایران + ویدیو

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حنیف گفت:

  یاشاسین

 2. علی جلالی فر گفت:

  برادران حسینیون شما نورچشم ما ایرانی ها هستید علی اف یک رژیم دیکتاتور ملهم از صهیونیست‌ها دست پا می‌زند ما امت مسلمان اگرباهم باشیم علی اف ها حاکم شیعه وسنی در آذربایجان نمی شود این اف می‌گوید من ترک هستم دروغ می‌گوید این آدم کرد بوده و یهودی تبا ر است البته به برادران کرد سوئ تفاهم نشود منظورسوابق خانوادگی ایشان را می‌گویم وفعلا باسازصهیونیسم می‌رقصد درثانی ما خود حسینی هستیم وقیام وجنگ ما بایزیدیان زمان است شما وما یکی هستیم وخواهیم بود به امید پیروزی انشاالله

  1. ابراهیم گفت:

   ما که قطعا در این مورد به آقای ریسی نامه میزنیم که به صورت ویژه پیگیر باشن مخصوصا اون سفیر بی لیاقتو از جمهوری آذربایجان عوض کنن و کسی که ترس و موقعیت شغلی براش مهم نباشه رو جایگزین کنن. امیدوارم دوستان دیگه هم که اندکی اوضاع منطقه براشون مهمه همین کارو بکنن.

 3. زینب گفت:

  بهتون افتخار می کنیم

تبلیغات در تحولات جهان اسلام