به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مناطق صهیونیست‌نشین اطراف این باریکه را هدف حمله راکتی قرار دادند.

در ادامه‌ی درگیری‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین و ارتش اسرائیل، هواگردهای رژیم صهیونیستی طی ساعات اخیر اهدافی را در مناطق مختلف نوار غزه مورد حمله قرار دادند.

بر اساس اعلام منبع میدانی تحولات جهان اسلام، هواگردهای اسرائیلی، چند نقطه در شرق غزه از جمله پایگاه رعد، متعلق به مقاومت فلسطین در شرق محله التفاح را مورد هدف قرار دادند. در پی حملات ارتش اسرائیل به شرق غزه، به یک بیمارستان، چند منزل مسکونی و تعدادی از مراکز غیرنظامی آسیب جدی وارد شد. چند پایگاه دیگر مقاومت فلسطین در دیر البلح، اردوگاه البریج، بیت حانون، جنوب شهر غزه و غرب شهر خان یونس نیز مورد هدف هواگردهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

پس از این حملات، ارتش اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ساعات گذشته به ۱۰ هدف در نوار غزه حمله کرده‌اند. در این بیانیه ضمن اشاره به شلیک ۴۴ راکت توسط گروه‌های مقاومت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی، آمده است که ۲۹ فروند از این راکت‌ها توسط سامانه‌های پدافندی رهگیری شده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های عبری، ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه طی ساعاتی اخیر، از ۵۰ تن مواد منفجره استفاده کرده است.

از سوی دیگر، گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه، شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه را هدف حمله راکتی قرار دادند. در پی این حملات، آژیر خطر در شهرک‌های سدیروت، ایویم و نیرعام در مجاورت باریکه غزه به صدا درآمد. گفته می‌شود یک فروند از راکت‌های مقاومت فلسطین به صورت مستقیم به منزلی در شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت در مجاورت باریکه غزه اصابت کرده است.

اصابت مستقیم راکت مقاومت به خانه‌ای در شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت در مجاورت باریکه غزه

همچنین رزمندگان مقاومت، با شلیک موشک‌های زمین به هوا به جنگنده‌های متخاصم رژیم صهیونیستی در آسمان نوار غزه پاسخ داده و آنها را مجبور به فرار کردند.

شایان ذکر است در بامداد ۱۸ فروردین ماه، رسانه‌های عبری از آغاز عملیات ارتش اسرائیل علیه مواضع حماس در نوار غزه تحت عنوان “دست نیرومند” خبر دادند.

بیشتر بخوانید: حمله جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه (ویدیو و تصاویر)

کتائب ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین ویدیویی از حمله راکتی به پایگاه‌های ارتش و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در مجاورت نوار غزه منتشر کرد.
ویدیویی از شلیک چند فروند راکت از نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.