اخبار
اعتراف اسرائیلی ها به بمباران نیروگاه هسته ای سوریه + فیلم و عکس
اخبار, اسرائیل, سوریه, عکس, غرب آسیا ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

رسانه های رسمی رژیم صهیونیستی صبح امروز با انتشار جزئیاتی به بمباران نیروگاه هسته ای در حال احداث سوریه در سال ۲۰۰۷ به صورت رسمی اعتراف کردند.

به گزارش وب سایت خبری – تحلیلی تحولات جهان اسلام رسانه های اسرائیلی در گزارشی مفصل به بیان جزئیات عملیات مربوط به بمباران نیروگاه هسته ای سوریه واقع در استان دیرالزور پرداختند. بر اساس اطلاعاتی که بخش رسانه ای ارتش اسرائیل اجازه انتشار آنها را بعد از قریب ۱۰ سال صادر کرده است، جنگنده های اسرائیل در شب ۵ سپتامبر سال ۲۰۰۷ با استفاده از حریم هوایی ترکیه نیروگاه هسته ای الکبر در استان دیرالزور سوریه را بمباران کردند.

 

روزنامه یدیعوت آحارانوت با اعتراف صریح به انجام این حمله در گزارش خود نوشت: رصد فعالیت های هسته ای سوریه تقریبا از سال ۲۰۰۱ بعد از دستور بشار اسد رئیس جمهور این کشور مبنی بر آغاز فعالیت های هسته ای توسط سرویس جاسوسی این رژیم آغاز شد. بر اساس گزارش این روزنامه اسرائیلی بعد از پایان مراحل تحقیقاتی در اواخر سال ۲۰۰۵ دولت سوریه در سال ۲۰۰۶  سایت هسته ای به نام الکبر در شمال شرق این کشور را احداث کرد و توانست رآکتور هسته ای(با مشخصات نامعلوم) را در این سایت نصب کند.

 

همزمان سرویس جاسوسی این رژیم با ارسال گزارشی به مقامات عالی رتبه این رژیم نابودی این تاسیسات را اقدامی برای جلوگیری از برقراری توازن قوای هسته ای بین رژیم صهیونیستی و سوریه ضروری دانستند. با دستور رهبران صهیونیست ۸ فروند جنگنده اسرائیلی(شامل ۴ فروند اف ۱۵ و ۴ فروند اف ۱۶) ساعت ۲۲:۳۰ به وقت محلی به پرواز در آمده و با استفاده از حریم هوایی ترکیه خود را به استان دیر الزور رساندند. لحظاتی بعد حدود ۱۷ تن بمب فوق سنگین بر سر مرکز هسته ای الکبر سوریه فرود آمد که به انهدام کامل این تاسیسات منجر شد.

 

هر چند گزارشات تائید نشده ای در آن زمان از وقوع این حمله حکایت داشت اما رهبران اسرائیلی سکوت را بر پاسخگویی ترجیح دادند.

تصویر رآکتور نیروگاه الکبر سوریه

 

تصویر نیروگاه قبل و بعد از حمله هوایی صهیونیست ها

فیلم منتشر شده از لحظه بمباران تاسیسات هسته ای الکبر سوریه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "اعتراف اسرائیلی ها به بمباران نیروگاه هسته ای سوریه + فیلم و عکس"

مجیدیاری :

به امید روزی که باجنگده قاهرهمین بلارا برسرنیروگاه اسرایئل بیاریم.

۴
۱۳
ناشناس :

الموت اسرائیل

۱
۱