به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با حضور در ستاد فرماندهی سازمان حشد الشعبی، با فرماندهان، معاونت‌ها و نیروهای این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در ۲۰ خرداد ماه با حضور در مقر سازمان حشد الشعبی، جلسه‌ای با حضور فرماندهان، معاونت‌ها و نیروهای این سازمان تشکیل داد.

السودانی در این نشست، به مناسبت نهمین سالروز تشکیل سازمان حشد الشعبی به اعضای این سازمان تبریک گفت و حماسه‌های قهرمانانه آنان را که با فداکاری‌های بزرگ در مبارزه با تروریسم ثبت شده بود، یادآور شد.

وی تاکید کرد که فتوای آیت الله العظمی سیستانی، مرجعیت عالی شیعه، برنامه‌ریزی‌های دشمن را ناکام گذاشت و معادلات را وارونه ساخت و در نتیجه آن، این نیروی ملی که طرح‌های تروریسم را خنثی کرد، تشکیل شد.

السودانی افزود که این اقدام علت پیروزی محقق شده در برابر داعش و نیز آغازی نو برای عراق و مردم این کشور به سوی وحدت و آبادانی و پیام صلح مردم عراق به تمامی اقشار بود.

نخست وزیر عراق تاکید کرد مقابله با تروریسم، پس از موجی از طرح‌های افراط گرایانه‌ای که بافت اجتماعی عراق را هدف قرار داده بود، مردم این کشور را متحد ساخت.

وی اظهار داشت فتوای جهاد کفایی با خون شهدا و مجروحان عراق مزین شد و با بیرون راندن گروه های تکفیری پایان یافت. به همین مناسبت باید یادی کنیم از شهدا، فرماندهان پیروزی بر تروریسم و فداکاری‌های بزرگ آنها برای دفاع از کشور و نظام دموکراتیک آن.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، سازمان حشد الشعبی که به یک رکن اساسی در تشکیلات امنیتی و نظامی عراق تبدیل شده را شایسته تحسین دانست و تاکید کرد که دولت عراق در صدد تصویب قانون بازنشستگی نظامی که حقوق تمامی نیروهای امنیتی از جمله اعضای حشد الشعبی را تضمین می کند، است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.