Categories: شهدای مدافع حرم سوریه
17 مرداد 1396
شهید مرتضی حسین پور

شهید مرتضی حسین پور شلمانی از پاسداران استان گیلان در تاریخ ۱۶ مرداد ۹۶ در سوریه راه دفاع از اسلام به شهادت رسید .
وی بیستمین شهید مدافع حرم استان گیلان است .

محمد رضا دهقان
27 تیر 1396
محمد رضا دهقان

محمد رضا دهقان امیری متولد 26 فروردین ماه سال 1374 دراستان تهران دیده به جهان گشود. محمد رضا از نسل چهارم از فرزندان حضرت روح الله (ره) بود که برای دفاع از حرم هجرت کرده و به شهادت رسید.

محمد رضا دانش آموخته ی دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود.
از صفات بارز اخلاقی محمد رضا می توان خوش خلقی و خلوص نیت در انجام وظایف دینی و امور خیر اشاره کرد.

در تاریخ 21 آبان ماه سال 1394 با عنوان بسیجی تکاور راهی سوریه شد و همزمان با آخرین روز های ماه محرم الحرام در نبرد با تروریست های تکفیری در حومه حلب طی عملیات محرم خلعت شهادت پوشید ودر تاریخ 25 آبان در امام زاده علی اکبر چیذر به خاک سپرده شد.

27 تیر 1396
محسن قاجاریان

سردار محسن قاجاریان که فرماندهی تیپ زرهی یک امام رضای شهر نیشابور را بر عهده داشت در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری شهید شد.

شهید سید حمید تقوی فر
27 تیر 1396
سید حمید تقوی فر

شهيد تقوي لحظاتي پيش از شهادت از صحنه جنگ به عقب‌تر بازگشت، وضو گرفت، 2ركعت نماز خواند و دقايقي بعد با گلوله يك تك‌تيرانداز به شهادت رسيد

25 تیر 1396
عبدالکریم اصل غوابش
25 تیر 1396
شهید محمود اسکندری
25 خرداد 1396
شهید حسین همدانی

** پسر شهید همدانی در مشهد گفت: پدرم در وصیت نامه خود یک پیشنهاد خوب دارند و آن اینکه اگر امکان داشت، هر شخصی که وصیت‌نامه من را می‌خواند، برای من یک روز نماز و روزه به جای آورد که اگر در آن عالم در کنار هم بودیم جبران کنم.