Categories: شهدای مدافع حرم سوریه
۱۷ مرداد ۱۳۹۶
شهید مرتضی حسین پور

شهید مرتضی حسین پور شلمانی از پاسداران استان گیلان در تاریخ ۱۶ مرداد ۹۶ در سوریه راه دفاع از اسلام به شهادت رسید .
وی بیستمین شهید مدافع حرم استان گیلان است .

محمد رضا دهقان
۲۷ تیر ۱۳۹۶
محمد رضا دهقان

محمد رضا دهقان امیری متولد ۲۶ فروردین ماه سال ۱۳۷۴ دراستان تهران دیده به جهان گشود. محمد رضا از نسل چهارم از فرزندان حضرت روح الله (ره) بود که برای دفاع از حرم هجرت کرده و به شهادت رسید.

محمد رضا دانش آموخته ی دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود.
از صفات بارز اخلاقی محمد رضا می توان خوش خلقی و خلوص نیت در انجام وظایف دینی و امور خیر اشاره کرد.

در تاریخ ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۴ با عنوان بسیجی تکاور راهی سوریه شد و همزمان با آخرین روز های ماه محرم الحرام در نبرد با تروریست های تکفیری در حومه حلب طی عملیات محرم خلعت شهادت پوشید ودر تاریخ ۲۵ آبان در امام زاده علی اکبر چیذر به خاک سپرده شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
محسن قاجاریان

سردار محسن قاجاریان که فرماندهی تیپ زرهی یک امام رضای شهر نیشابور را بر عهده داشت در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری شهید شد.

شهید سید حمید تقوی فر
۲۷ تیر ۱۳۹۶
سید حمید تقوی فر

شهید تقوی لحظاتی پیش از شهادت از صحنه جنگ به عقب‌تر بازگشت، وضو گرفت، ۲رکعت نماز خواند و دقایقی بعد با گلوله یک تک‌تیرانداز به شهادت رسید

۲۵ تیر ۱۳۹۶
عبدالکریم اصل غوابش
۲۵ تیر ۱۳۹۶
شهید محمود اسکندری
۲۵ خرداد ۱۳۹۶
شهید حسین همدانی

** پسر شهید همدانی در مشهد گفت: پدرم در وصیت نامه خود یک پیشنهاد خوب دارند و آن اینکه اگر امکان داشت، هر شخصی که وصیت‌نامه من را می‌خواند، برای من یک روز نماز و روزه به جای آورد که اگر در آن عالم در کنار هم بودیم جبران کنم.