جنگنده‌های ارتش اردن به بهانه مبارزه با قاچاق مواد مخدر، حملاتی را علیه مناطق جنوبی سوریه ترتیب دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” جنگنده‌های ارتش اردن در ۱۸ دی ماه، اهدافی را در مناطق الشعاب، عرمان و ملح واقع در استان السویداء در جنوب سوریه مورد حمله قرار دادند.

گفته می‌شود در نتیجه این حمله سه نفر از جمله یک قاچاقچی مواد مخدر کشته شده اند. جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است. این دومین حمله هوایی ارتش اردن طی یک هفته اخیر به جنوب سوریه می‌باشد. پیش از این در ۱۵ دی ماه نیز اهدافی در جنوب سوریه توسط جنگنده‌های ارتش اردن مورد حمله قرار گرفتند.

پیش از این حمله، یک منبع نظامی در فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن اعلام کرده بود که ارتش این کشور از بامداد روز شنبه در حال درگیری مسلحانه با گروه‌های بزرگی از قاچاقچیان در مرزهای شمالی است.

ارتش اردن به بهانه مبارزه با مواد مخدر طی ماه‌های اخیر، حملاتی را علیه اهدافی در مناطق جنوبی سوریه ترتیب داده است که طی آن چند غیرنظامی جان باخته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. رسانه‌های تروریستی و مورد حمایت غربی‌ها، این گروه‌ها را مرتبط با دولت سوریه و محور مقاومت معرفی می‌کنند اما تاکنون مدرک قابل استنادی در خصوص ادعاهای خود و وجود ارتباط میان این گروه‌ها و دولت سوریه و… منتشر نکرده اند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی