انهدام سامانه گنبد آهنین با ابابیل ایرانی! (ویدیو)

یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 - 23:32
https://iswnews.com/?p=118169

حزب الله با استفاده از چند فروند پهپاد انتحاری ابابیل ۲ پایگاه نظامی بیت هیلل و سکوهای جدید سامانه پدافندی گنبد آهنین ارتش اسرائیل در این پایگاه را مورد اصابت قرار دادند.

طبق اظهارات منابع میدانی در جنوب لبنان، سامانه گنبد آهنین و جنگنده F-16 ارتش اسرائیل در رهگیری پهپادهای انتحاری ابابیل ۲ حزب الله ناکام بوده‌اند و پهپادهای انتحاری حزب الله به پایگاه بیت هیلل اصابت کرده‌اند.

حزب الله در این حمله سامانه‌های پدافندی گنبد آهنینی را هدف قرار داده که در حمله اخیر حزب الله به کفرجلعادی و کریات شمونه با بخشی از راکت‌ها و پهپادهای حزب الله مقابله کرده بودند. البته در جریان حملات روز گذشته جنگنده‌های F-15 ارتش اسرائیل نیز مشارکت داشتند.

حمله پهپادی امروز حزب الله به پایگاه بیت هیلل، ۴۱مین تهاجم پهپادی مقاومت لبنان علیه مواضع ارتش اسرائیل در جبهه شمال فلسطین اشغالی است.

ویدیوی رسانه‌ی حزب الله از لحظه شلیک و اصابت پهپادهای انتحاری ابابیل ۲ به مواضع ارتش اسرائیل در پایگاه بیت هیلل

پایگاه بیت هیلل مقر فرماندهی گردان السهل از تیپ ۷۶۹ شرقی ارتش اسرائیل است. همچنین گردان تجهیزات مهندسی مکانیکی تابع فرماندهی منطقه شمالی و نیروهای پشتیبانی گردان ۵۱ تابع تیپ گولانی در این پایگاه مستقر هستند.

در این پایگاه یک باند فرود بالگرد و یک سکوی سامانه پدافندی گنبد آهنین برای مواقع اضطراری وجود دارد. حزب الله مکان استقرار سامانه‌های گنبد آهنین را شناسایی کرده و با دو فروند پهپاد انتحاری ابابیل ۲ مورد حمله قرار داد که اصابت یکی از آنها در پایان این ویدیو نشان داده می‌شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.