فرمانده “نیروهای دموکراتیک سوریه” تروریست است!

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
شنبه 4 آبان 98 - 16:22
https://iswnews.com/?p=22702

این روزها داستان حمله ترکیه به شرق فرات و مسئله کردها در سر خط خبرهای رسانه های محلی و منطقه ای قرار دارد، اما مسئله ای که شاید بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد ماهیت فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه است.

فرهات عبدی شاهین ملقب به “مظلوم عبدی” فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) است. او کسی است که تا پیش از ورود آمریکا به خاک سوریه و پیش از گماشته شدن به فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه، یکی از فرماندهان بارز گروه تروریستی “حزب کارگران کردستان” (PKK) بوده است.
او به صورت رسمی از سال 1990 میلادی تاکنون، یعنی حدود 28 سال عضو رسمی PKK می باشد.گروه PKK، گروهی تروریستی است که بعلت جنایت ها و کشتار فراوانی که علیه مردم و نیروهای نظامی کشورهای ایران و ترکیه مرتکب شده است، از سوی کشورهای مذکور و جامعه جهانی بعنوان یک گروه تروریستی محسوب میشود.

فرهات عبدی شاهین نیز بعلت اقدامات تروریستی فراوانی که در کشور ترکیه علیه نیروهای نظامی این کشور مرتکب شده است، از سوی ترکیه تحت تعقیب قرار دارد.

– او بین سالهای 1991 تا 1996 میلادی مسئول عملیات های تروریستی PKK در منطقه جیلو بوده است. از این رو به شاهین جیلو نیز معروف است. او حتی کتابی با عنوان “خاطرات یک شاهین” نوشته و در این کتاب به اعمال تروریستی خود اشاره کرده است.
– او بین سالهای 1997 تا 2003 میلادی مسئول اجرایی PKK در اروپا بوده و در قالب همایشها، جشن ها، کمپ ها و … اقدام به جذب نیرو برای گروه تروریستی PKK کرده است.
– او بین سالهای 2004 تا 2009 میلادی بارها توسط دولت سوریه دستگیر و زندانی میشود.
– او از سال 2013 میلادی بعنوان رئیس نیروهای ویژه و اطلاعاتی YPG مشغول بکار میشود و در سال 2015 نیز با حمایت آمریکا به فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه منصوب میشود.

یکی دیگر از القاب فرهاد عبدی، “مظلوم کوبانی” نیز میباشد. دقیقا مشخص نیست که چگونه این تروریست با آن سابقه ی تروریستی با واژه “مظلوم” خطاب میشود و یا خود را مظلوم خطاب میکند!

در خصوص فعالیت این شخص و سایر فرماندهان و نیروهای PKK در نبردهای سوریه و یا حتی پیش از آن، توجه به چگونگی و نوع حضور این نیروها در سوریه بسیار حائز اهمیت است.
واقعیت انکار ناپذیر در خصوص PKK آن است که نیروهای این گروه تروریستی در سالهای اخیر در قالب ها مختلف وارد ارگانهای مختلف YPG شده و یا تبادل نیرو بین این دو ارگان بیش از پیش صورت گرفته است.
شاید اگر عدم همکاری سالهای اخیر YPG با دولت سوریه و محور مقاومت به فرماندهی ایران را در کنار اطلاعات مذکور و میزان نفوذ PKK در ارگان های کردی در شمال سوریه قرار دهیم؛ میتوان به درک درستی از این موضوع رسید که چرا در بسیاری از مواقع همکاری بین نیروهای کرد و دولت سوریه ناقص و ابتر باقی مانده است.

از سوی دیگر باید به این نکته مهم دقت کرد که آمریکا با انتخاب یک نام فریبنده، یعنی استفاده از واژه دموکراتیک، نیروهای موجود در شمال سوریه را با عنوان “نیروهای دموکراتیک سوریه” گردهم آورد و تحت این نام انواع کمک های تسلحیاتی و آموزشی و … را تقدیم گروه هایی مانند PKK کرد.
این کار آمریکا آنقدر احمقانه و گستاخانه بود که حتی خود فرماندهان آمریکایی نیز به این موضوع اذعان دارند و این موضوع را میتوان از زبان فرمانده وقت نیروهای آمریکایی USSOCOM در زمان تشکیل نیروهای دموکراتیک سوریه شنید.

مصاحبه ژنرال ریموند توماس در سال 2017
در این مصاحبه که در سال 2017 انجام شده است، وی به وضوح توضیح میدهد که چگونه آمریکا برای تسلیح YPG و PKK، نامی جدید برای این نیروها انتخاب میکند تا شکلی موجه و قانونی پیدا کند!


تصاویری از حضور فرهات عبدی شاهین در همایش تروریست های PKK در کوهستان قندیل در مرزهای ایران و عراق:


تصاویر دیگر از این مظلوم در زمان حضور فعالش در PKK:

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان 20 هزار تومان 30 هزار تومان 50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. نعیم گفت:

  شنیدم اخیرا با رییس جمهور آمریکا گفتگویی داشتند،

  رییس جمهور آمریکا هم خیلی از ایشان تعریف و تمجید کرده است.

  نمیدانم راجع به چی صحبت شده است ولی مسبوق به سابقه است که رییس جمهور آمریکا از افرادی که گوش به فرمانش هستند و بله قربان و چاکرم نوکرم میگویند تعریف میکند.

  ببینید این چیزی که بنده در ادامه میگویم نظر شخصی من است، شاید به خیلی از موارد احاطه نداشته نباشم و همین امر هم باعث شود نظرم نظر جامعی نباشد.

  همه انسانها از هر قوم و فرهنگی محترم هستند.

  تقریبا به این نتیجه رسیده ام نیروهای کرد سوریه قصد ندارند از گذشته درس بگیرند و از سر ناچاری و آن هم بطور مختصر به دولت سوریه نزدیک شده و اطمینان دارم به محض اینکه شرایط مناسب شود دوباره راه خودشان را خواهند رفت و هیچگاه یک متحد قابل اتکا برای حکومت سوریه و در نهایت مقاومت نیستند که هیچ بلکه به دشمن صهیونیستی هم ممکن است گرایش داشته باشند.

  اگر کردها سلاح را بر زمین بگذارند و در قالب احزاب وارد مباحث سیاسی کشور شوند این کار کار درستی است. ولی اگر بخواهند نیروی نظامی داشته باشند و زبانشان فقط و تنها فقط جلوی نیروهای حکومت دراز باشد و به بهانه مختلفی مانند اینکه ترکیه ارتش شماره فلان ناتو دارد و بمباران زیاد است و از اینجور مسایل خاک کشور را دو دستی تقدیم کنند نمیشود باهاشان کنار آمد.

  سر و کله زدن با اردوغان و مزدورانش بسیار به صرفه تر و راحت تر است. چون آنها دشمن هستند و تکلیف با دشمن روشن است. ولی با دوستی از روی اجبار و هر لحظه منتظر خیانت بودن آن هم در کشوری که یکی از ستونهای مقاومت است و کلی دشمن داخلی و خارجی دارد نمیشود کار کرد.

  پیشنهاد و توصیه من این است خیلی شفاف مسائل با کردها در میان گذاشته شود، انحلال شاخه های نظامی، ایجاد احزاب سیاسی و انجام اصلاحات و محترم شمردن حقوق همه اقوام سوریه محورهای اصلی باشد. پذیرفتند که خیلی عالی، نپذیرفتند توسل به زور. گرچه شاید بهترین زمان همان اوایل عملیات به اصطلاح چشمه صلح بود.

  الویت حاکمیت سوریه فعلا تعیین تکلیف ادلب بوده و همچنان امیدوار است با کردها به نتیجه دلخواه برسد ولی این اشتباه است. وقتی طرف مستقیم با رییس جمهور آمریکا گفتگو میکند و احتمالا برنامه های خائنانه زیادی هم برای میادین نفتی که برای کل مردم سوریه است دارند چه امیدواری وجود خواهد داشت.

  وقتی این افراد به صراحت میگویند همه جا رفتیم و از همه طلب کمک کردیم و در آخر و از روی اجبار به دمشق رو کردیم دیگر حرفی باقی نمی ماند.

  1. ابومحمد الایرانی گفت:

   بسم الله
   و اما بعد :

   بنده بانظر شما کاملا موافق هستم در رابطه با وارد کردن کوردها به سیاست ولی این هم درنظر بگیر برادره من که اگر اوناخودشون اینجانیستن حداقل خداشون ک هست ” بخداقسم خیلی از خاک سوریه توسط کوردها از وجود داعش پاکسازی شد و تعداد زیادی هم شهید و زخمی دارند.حالا نمیشه ک با زور بهشون فشار اورد
   بنظر من بهترین راه مسالمت امیز اینه که ارتش سوریه تا جایی که حقشون باشه باهاشون مدارا کنه” چون کوردها مردمانی جسور ؛شجاع ؛ و باهوش هستند و مطمئن باشید در ادامه بازهم ب درد مردم سوریه میخورن.البته اگر سوریه باهاشون راه بیاد

   1. ناشناس گفت:

    کرد های ترکیه از کدام گذشته درس بگیرند برادر … از رفتار های درخشان حافظ و بشار اسد….؟

 2. مظفر گفت:

  P.k.k خودش چیست تا نوچه‌هایش چی باشند …؟!.
  مفت‌خور پای مسئله‌ی کورد …!.

  1. ناشناس گفت:

   ????

 3. سوریه گفت:

  آمریکا و ترکیه مجبورن از سوریه خارج شوند. در نهایت ارتش سوریه مناطق تحت اشغال ypg و اپوزیسیون سوریه را آزاد خواهد کرد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام