جزئیات حملات اخیر داعش در شمال موزامبیک

شنبه 28 آبان 1401 - 15:21
https://iswnews.com/?p=82496

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر حملات عوامل گروه تروریستی داعش در استان کابودلگادو واقع در شمال موزامبیک، دستکم هشت نفر مسیحی کشته و دهها خانه روستائیان به آتش کشیده شد.

بنابر گزارش منابع خبری داعش، تروریست های داعش در روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه، به روستای مسیحی نشین ناماکیول در شهرک مویدومبی در استان کابودلگادو واقع در شمال شرق موزامبیک حمله کرده و تعدادی از خانه های روستائیان را به آتش کشیدند. داعش همچنین به روستای مسیحی نشین موابولا در شهرک مویدومبی یورش برده و با نیروهای ارتش موزامبیک و گروه های محلی وابسته به دولت درگیر شدند. در این درگیری ها دواعش ۱۰ خانه را به آتش کشیده و یک مسیحی را اسیر کرده و سر بریدند.

گزارش ها حاکی از این است که عناصر “ولایه موزمبیق” داعش در همان روز به روستای ماریکا در شهر پالما واقع در استان کابودلگادو نیز یورش برده و دوتن از مسیحیان را در آن منطقه سر بریدند.

دواعش همچنین در روز یکشنبه ۲۲ آبان، به روستای مسیحی لیتاباتا در شهرک مویدومبی و روستای مالیا در شهر پالما یورش برده و دو تن از مسیحیان منطقه را به ضرب گلوله کشته و سه نفر را سر بریدند.

لازم به ذکر است که استان کابودلگادو واقع در شمال شرق موزامبیک چندی است که بر اثر حملات دائم عناصر تروریستی داعش به یکی از مناطق ملتهب آفریقا تبدیل شده و بر اثر حملات عناصر داعش بسیاری از روستائیان مسیحی منطقه خانه و کاشانه خود را رها و به مناطق دیگر پناه برده اند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. هومن یکشنبه, ۲۹ آبان, ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

    خدا لعنت کند تروریست های داعشی را

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.