صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق

سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق بیان داشت که گروه تروریستی داعش، خطری برای امنیت ملی عراق نداشته و تهدیدی جدی به شمار نمی‌رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در مصاحبه با شبکه القاهره الاخباریه اظهار داشت که ارزیابی خطر گروه داعش در عراق از نگاه نیروهای عراقی و دستگاه مبارزه با تروریسم، این است که این گروه تروریستی خطری برای امنیت ملی عراق نداشته و تهدیدی جدی به شمار نمی‌رود؛ چراکه این سازمان تروریستی متحمل خسارات زیادی شده و توان فرماندهی، لجستیکی و اقتصادی خود را از دست داده است.

وی گفت: آنچه اکنون در عراق است، یک گروه تروریستی مخفی در مناطق صعب العبور و کوهستانی عراق و دور از شهرها است. گروه داعش خطری به شمار نمی‌رود اما هر از گاهی به دنبال اجرای عملیات‌های تروریستی برای اثبات حضور خود و نه برای اهداف بزرگتری است.

سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق خاطرنشان کرد: سرکرده داعش در سوریه چند روز پیش کشته شد و این رویداد حاکی از آن است که داعش توان رزمی و فرماندهی خود را از دست داده و حضور فرماندهان این سازمان در سوریه و در مناطقی که ارتش این کشور بر آن تسلط ندارد، گواهی بر عدم توانایی داعش در استقرار پایگاه فرماندهی و نیز گواهی بر پایان این گروه است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.