نسخه چینی پهپاد شاهد ۱۳۶ در نمایشگاه نظامی مسکو!

پنجشنبه 26 مرداد 1402 - 10:21
https://iswnews.com/?p=101373
پهپاد سان فلاور-۲۰۰۰ در نمایشگاه مسکو

تصاویر منتشر شده از نمایشگاه نظامی “آرمیا ۲۰۲۳” که در حومه‌ی مسکو در حال برگزاری است، نشان می‌دهد که کشور چین موفق به کپی‌برداری و ساخت نسخه بومی پهپاد شاهد ۱۳۶ جمهوری اسلامی ایران شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تصاویر منتشر شده از نمایشگاه آرمیا -۲۰۲۳ در روسیه نشان می‌دهد که یک شرکت چینی، پهپادی انتحاری با نام “سان فلاور-۲۰۰۰” ارائه کرده که بر اساس ظاهر و مشخصات اعلام شده، این پهپاد شباهت زیادی به پهپاد انتحاری “شاهد۱۳۶” ساخت ایران دارد.

طبق اعلام وب‌سایت دیفنس اکسپرس، اگرچه تفاوت جزئی با نوع ایرانی و روسی این پهپاد وجود دارد، اما به نظر می‌رسد مهندسان چینی محصول خود را با فناوری پیشرفته‌تر ارائه کرده‌اند.

طول بدنه این پهپاد ۳/۲ متر و طول بال آن ۲/۵ متر است. گفته می‌شود بُرد این پهپاد بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر می‌باشد. این نشان می‌دهد که پهپاد چینی شباهت زیادی به پهپاد ایرانی شاهد ۱۳۶ دارد.

بیشتر بخوانید: دانش نظامی: پهپاد انتحاری شاهد-۱۳۶

دیفنس اکسپرس در ادامه گزارش خود آورده است: در حال حاضر، تعداد تولید این پهپاد توسط چینی‌ها مشخص نیست. موضوع مهم‌تر این است که چه تعداد از آنها در این نمایشگاه نظامی به روسیه فروخته می‌شوند. علاوه بر خرید مستقیم پهپادهای انتحاری، احتمال می‌رود مشکلات روسیه در دستیابی به قطعات لازم جهت تولید نسخه بومی پهپاد شاهد ۱۳۶ که در قلمرو فدراسیون روسیه تولید می‌شود مرتفع شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.