فرودگاه شهر یولاخ

بررسی تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که چند فروند پهپاد اسرائیلی در ۱۲۵ کیلومتری مرز ایران در فرودگاه شهر یولاخ جمهوری آذربایجان مستقر شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تصویر ماهواره‌ای (مربوط به اسفند ماه ۱۴۰۱) از پایگاه نظامی باکو در فرودگاه شهر یولاخ نشان می‌دهد که دستکم یک فروند پهپاد هرمس-۴۵۰ و سه فروند هرمس-۹۰۰ اسرائیلی در این پایگاه مستقر شده است.

آخرین تصاویر ماهواره‌ای از این پایگاه نیز که طی هفته‌های اخیر ثبت شده است نشان می‌دهد که دستکم یک فروند پهپاد هرمس-۴۵۰ و یک فروند هرمس-۹۰۰ همچنان در این پایگاه استقرار دارند. گفتنی است این پایگاه در ۲۶۵ کیلومتری غرب شهر باکو قرار دارد و فاصله آن تا مرزهای ایران (پارس‌آباد) حدود ۱۲۵ کیلومتر است.

فاصله فرودگاه شهر یولاخ تا مرز ایران (پارس آباد)

لازم به ذکر است همکاری نظامی آذربایجان و اسرائیل طی چند سال اخیر به ویژه در دو سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته و همچنین مقامات ارشد دولت آذربایجان تأیید کردند که تسلیحات اسرائیلی در جنگ در برابر ارمنستان، نقش به‌سزایی داشته است.

پس از افزایش تحرکات اسرائیلی‌ها در باکو، تاکنون چندین بار مقامات ایرانی نسبت به نیات شوم رژیم اسرائیل برای تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی ایران هشدار داده‌اند؛ با این وجود، جمهوری آذربایجان با بی‌توجهی به این موضوع، به دنبال افزایش بیش از پیش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و نظامی با رژیم اسرائیل هستند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.