تجمع اعتراضی اهالی استان‌های درعا و سویداء

یکشنبه 29 مرداد 1402 - 14:32
https://iswnews.com/?p=101569

در پی تصمیم دولت سوریه جهت افزایش قیمت سوخت، استان‌های درعا و سویداء طی چند شب اخیر شاهد تجمعات اعتراضی برخی مردم این کشور بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ۲۶ مرداد ماه، تظاهراتی در میدان الکرامه شهر سویداء در اعتراض به وضعیت معیشتی و تصمیم بشار اسد مبنی بر افزایش نرخ سوخت صورت گرفت که معترضان، شعارهایی علیه دولت سوریه و بشار اسد از جمله “سوریه مال ماست نه خانه‌ی بشار اسد” سر دادند.

همزمان با این اعتراضات، گروهی از اهالی روستای المتونه در حومه السویداء در اعتراض به وخامت وضعیت معیشتی، جاده منتهی به دمشق را برای چند ساعت مسدود کردند تا پیام خود مبنی بر لزوم مداخله مقامات و بهبود وضعیت رو به وخامت اقتصادی را به مسئولان سوری برسانند.

با گسترش اعترضات، شعارنویسی‌هایی علیه حکومت سوریه و فراخوانی مردم به اعتصابات توسط افراد ناشناس بر دیوارهای امکان دولتی و خصوصی در سطح شهر السویداء صورت گرفت و تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شد.

از سوی دیگر، منابع محلی در استان درعا نیز از برگزاری تجمعات اعتراضی در مناطق انخل، طفس، جاسم و تل شهاب خبر دادند. گفته می‌شود معترضان در این تجمعات شعارهایی علیه دولت سوریه سر دادند و خواستار خروج مقامات دولتی سوریه از این مناطق شدند.

شایان ذکر است از آنجایی که سرویس‌های جاسوسی بیگانه طی سال‌های اخیر برای ایجاد آشوب و درگیری‌های مسلحانه در استان‌های جنوبی سوریه سرمایه‌گذاری قابل توجهی کرده‌اند، احتمال می‌رود این اعتراضات مردمی رفته رفته به‌طور هدفمند به خشونت و درگیری کشیده شود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.