منابع نزدیک به نیروهای دموکراتیک سوریه از شهادت پنج نظامی سوری در نتیجه درگیری مسلحین جیش الوطنی و ارتش سوریه در حومه‌ی منطقه‌ی تل تمر خبر دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” منابع نزدیک به نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در ۱۲ شهریور ماه از شهادت دستکم پنج نظامی سوری در نتیجه درگیری مسلحین جیش الوطنی و ارتش سوریه در حومه‌ی منطقه‌ی تل تمر واقع در استان حسکه خبر دادند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده و ادعای منابع محلی، مسلحین جیش الوطنی به مواضع ارتش سوریه در محور تل طویل یورش برده و پس از درگیری با نیروهای سوری، موفق به تسلط بر یکی از مقرهای ارتش سوریه در این منطقه شدند اما ساعاتی بعد، مسلحین جیش الوطنی پس از ضد حمله نظامیان سوری از این منطقه عقب نشینی کردند.

گفته شده است طی این درگیری‌ها تعدادی از نیروهای طرفین کشته و زخمی شده‌اند اما تاکنون جزئیات دقیقی در این رابطه منتشر نشده است.

همزمان با افزایش تنش‌ها در استان حسکه، ارتش ترکیه از طریق گذرگاه تل ابیض، نیروی کمکی و تجهیزات لجستیک به خطوط تماس با نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در منطقه عین عیسی اعزام کرد.

با توجه به افزایش تنش‌ها در استان دیرالزور و به تبع آن در شمال سوریه، به نظر می‌رسد گروه‌های مسلح قصد دارند در سایه تنش‌های به وجود آمده، مناطق درگیری با ارتش سوریه و نیروهای SDF را گسترش دهند. در شرایطی که نیروهای SDF بر درگیری‌های اخیر با عشایر سوری تمرکز ویژه‌ای دارند، تحرکات مسلحین نشان می‌دهد که آنها قصد دارند از غفلت نیروهای دموکراتیک سوریه استفاده کرده و با پیشروی در مناطق تحت سلطه SDF، قلمرو خود را افزایش دهند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.