سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران اظهار داشت که در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی پهپادی، یکی از سامانه‌های که در فرایند آزمون و تحقیقات بود دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سردار طلایی‌نیک، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در مصاحبه با شبکه خبر درباره جزئیات حادثه امروز در گرگان گفت: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسانم که در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود که این موضوع سابقه هم دارد یکی از سامانه‌های که در فرایند آزمون و تحقیقات بود دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود.

وی بیان داشت: قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده که تیم‌های امدادی و عملیاتی مربوطه در حال جمع آوری این قطعات سقوط کرده هستند. این آزمایش‌ها در مناطق کویری داخل کشور انجام می شود که چنین اتفاقی در همه دنیا رخ می‌دهد و در یکی از این آزمون‌ها یکی از سامانه‌های تحقیقاتی و آزمایش دچار مشکل شده و قطعات آن در شهر گرگان سقوط کرده است.

بررسی قطعات پیدا شده در محل حادثه و همچنین قطعاتی که به ساختمان‌ها برخورد نمود، نشان می‌دهد که این قطعات متعلق به کلاهک بارشی مورد استفاده در موشک های بالستیک ایران می‌باشند. با دقت در این قطعات به نظر می‌رسد سر جنگی مناسب برای انهدام باندهای فرودگاهی استفاده شده است. البته تمام قطعات فاقد مواد منفجره و تمرینی هستند و آثاری از انفجار نیز گزارش نشده است.

سخنگوی وزارت دفاع: انحراف یکی از سامانه‌های آفندی منجر به حادثه گرگان شد
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.