رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که تیم‌های کارشناسی، روند خلع‌ سلاح گروهک‌های تروریستی و مسلح را در عراق بررسی و راستی‌آزمایی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بیان داشت که بر اساس گفت‌وگو‌های انجام شده و توافق بین کشور ایران و عراق قرار بود تا گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب تا ۲۸ شهریور خلع سلاح شوند، اما آنچه رخ داده بیانگر این است که در این مهلت شش ماه گروه‌های تروریست و تجزیه‌طلب از مرز‌های ایران فاصله گرفتند.

وی ضمن قدردانی از همکاری‌های دولت عراق با ایران افزود: آنچه در متن قرارداد شورای امنیت ملی بیان شده است کاملا مشخص بوده و نیاز است تا به مرحله اجرا گذاشته شود. در این متن تاکید شده نیرو‌های تجزیه‌طلب تروریست و مسلح علاوه بر اینکه خلع سلاح شوند باید از کشور عراق اخراج شوند.

سرلشکر باقری ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور اظهار کرد: طبق بیانات رئیس جمهور چند روز مهلت برای اجرای متن شورای امنیت ملی در نظر گرفته خواهد شد تا این امر به مرحله اجرا گذاشته شود. سپس تیم‌های اجرایی برای بررسی و راستی‌آزمایی، خلع سلاح گروه‌های تجزیه‌طلب اعزام خواهند شد و در نهایت پس از بررسی اقدامات مقتضی انجام خواهد شد.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. رضا جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸

  نباید به تروریستها فرصت داد ، اینها همونطور که ممکنه سلاحشون رو زمین بگذارن ، به سرعت میتونن دوباره سلاح به دست بگیرند
  باید اینها رو در اسرع وقت نابود کرد
  فقط سؤالی که این بین پیش میاد اینه که ؛ چرا نوک پیکان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ، به خصوص سپاه ،بیشتر به سمت تروریست های کوموله و دموکراته و خبری از گروه تروریستی پژاک در این بین به گوش نمیرسه ؟

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.