گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و سوریه در خصوص فلسطین

پنجشنبه 20 مهر 1402 - 12:11
https://iswnews.com/?p=105525

رئیس جمهور ایران طی تماس تلفنی با رئیس جمهور سوریه بیان داشت که همه کشورهای اسلامی باید به همگرایی جدی در مسیر توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین برسند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در ۱۹ مهر ماه در گفتگوی تلفنی با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در جریان عملیات طوفان الاقصی ضربه‌ای خورد که در تاریخ ۷۵ ساله آن بی‌سابقه بود، گفت: در روزهای گذشته کابینه افراطی این رژیم همه مرزهای وقاحت و بی‌شرمی را شکسته و مرتکب جنایات بزرگی شده است.

رپیس جمهور ایران، خشم ملت مظلوم فلسطین را ناشی از تهاجمات مکرر به مسجد الاقصی و کشتار و دستگیری روزانه زن و مرد و پیر و جوان فلسطینی از سوی صهیونیست‌ها و نتیجه مواضع افراطی کابینه راستگرای این رژیم دانست و افزود: امروز صهیونیست‌ها بر خلاف همه معاهدات بین‌المللی، غزه را به طور کامل محاصره کرده و آب، برق، دارو و سوخت را از مردم مظلوم این منطقه دریغ کرده‌اند و مدعیان دروغین حقوق بشر نیز با استانداردهای دوگانه در تلاش برای عوض کردن جای ظالم و مظلوم هستند که این موضع آنها موجب گستاخی رژیم صهیونیستی و ادامه نسل‌کشی فلسطینیان شده است.

رئیسی تأکید کرد: امروز همه کشورهای اسلامی و عربی و همه آزادگان جهان باید به یک همگرایی و همکاری جدی در مسیر توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین برسند و جمهوری اسلامی ایران بر همین مبنا تلاش خواهد کرد تا با تماس با سران کشورهای اسلامی هر چه سریع‌تر این هماهنگی را ایجاد کند.

رئیس جمهور سوریه نیز در این گفتگوی تلفنی با بیان اینکه پیروزی‌های بزرگ جریان مقاومت در برابر صهیونیست‌ها نشان داد که این رژیم بسیار ضعیف‌تر از آن است که ادعا می‌کند، تصریح کرد: امروز بدیهی‌ترین مسئله پیش روی ما این است که باید همه کشورهای عربی و اسلامی بر یک موضع واحد و روشن برای حمایت از حقوق ملت فلسطین و مردم مظلوم غزه اتفاق‌نظر داشته باشند.

رئیس جمهور سوریه خاطر نشان کرد: باید همه تلاش خود را برای تسریع در ایجاد این اتفاق‌نظر و موضع واحد در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به‌کار بگیریم چرا که هر ساعت تأخیر در این مسئله باعث ارتکاب جنایات بیشتر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و فلسطینیان خواهد شد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.