آخرین وضعیت میدانی در مخیم یرموک در جنوب دمشق ۸ اردیبهشت ۹۷ ؛ پیشروی در منطقه القدم

شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷ - ۱۷:۲۶
https://iswnews.com/?p=10569

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از گذشت ۶ روز نیروهای ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند در شمال و جنوب منطقه القدم پیشروی کنند.

در هفته اخیر علیرغم تلاش های ارتش سوریه برای پیشروی های بیشتر در جنوب دمشق؛ مقاومت داعش مانع از پیشرویهای اثر گذار میشد.

بافت بشدت متراکم این منطقه و ساختمان های درهم تنیده و ویران شده باعث شده است تا هر قدم از منطقه تبدیل به یک میدان نبرد تمام عیار شود؛ کسانی که در این مناطق جنگنیده اند سختی کار را به خوبی درک میکنند.

 

در طول ۶ روز گذشته ارتش سوریه موفق شد با پیشروی جزئی در شمال محله ی الجوره تعدادی از ساختمان های صنعتی را آزاد کند. با این حال پیشروی صورت گرفته برای بیرون راندن کامل دواعش از منطقه القدم کافی نبود.

بنابراین عملیات با شدت بیشتری پیگیری شد و در نهایت امروز محله مادنیه در جنوب منطقه القدم بطور کامل از دست داعش آزاد شد.

با پیشرویهای صورت گرفته تروریست های داعش در مناطق باقیمانده ی الجوره و عسالی در حالت شبه محاصره قرار گرفتند و کار پیشروی در این منطقه برای ارتش سوریه آسان تر شده است.

شایان ذکر است که سه محله صنعتی الجوره، العسالی و المادنیه جزئی از منطقه القدم میباشند که در طول سالهای اخیر در اشغال داعش قرار داشتند.

 

در مورد آمار تلفات طرفین، اطلاعات دقیقی وجود ندارد با این حال رسانه مخالفین تلفات بیشتر از ۵۵ نفر را برای داعش و داعش نیز در بیانیه های اخیر خود شهادت بیشتر از ۳۰ نفر از نیروهای ارتش را عنوان کرده است.

 

دانلود نقشه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام