در۳۳مین روز از نبردها در فلسطین، درگیریهای سنگین میان مبارزان فلسطینی و نیروهای ارتش رژیم اسرائیل در شمال نوار غزه ادامه داشت. پیشروهای ارتش رژیم اسرائیل در شمال نوار غزه متوقف شده است و نقشه میدانی نبردها در شهر غزه تغییری نکرده است. همانطور که پیش‌تر گفته شد، با ورود ارتش رژیم اسرائیل به داخل شهر غزه، نبردهای اصلی بین مبارزان فلسطینی و نظامیان اشغالگر آغاز خواهد شد و مشخصا سرعت پیشرویهای اسرائیل کاهش خواهد یافت.

مبارزان فلسطینی با استفاده صحیح از عوارض شهری و اصل غافلگیری، نظامیان اسرائیلی را در خیابانهای شهر غزه زمین گیر کرده اند و پیشروی زمینی رژیم اسرائیل در غزه علی‌رغم پشتیبانی‌ هوایی و توپخانه‌ای گسترده دشوار و پرتلفات شده است. مبارزان فلسطینی از صبح امروز تاکنون، دستکم ۱۶ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی اعم از تانک، نفربر و خودروی زرهی را با راکت‌های ضد زره و همچنین ترموباریک الیاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و منهدم و یا از خدمت خارج کردند.

درگیری نیروهای القسام و نظامیان اسرائیلی در غزه و انهدام زرهی های دشمن صهیونیستی

درگیرهای میدانی در شمال شهر غزه در داخل منطقه بیت حانون، شمال و شمالغرب بیت لاهیا، محله های السلاطین، عطاطره، التوام، الکرامه و نزدیک محله های شیخ رضوان و در ورودی محله الشاطی ادامه دارد. تمامی حملات رژیم اسرائیل در روز چهارشنبه در این محورها دفع شده است.

در جنوب شهر غزه نیز درگیریها در مناطق الزیتون و در نزدیکی تل الهوا و ورود شیخ العجلین ادامه دارد. خطوط تماس و درگیری در این محور نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

در جنوب نوار غزه و جبهه های خان یونس درگیری قابل به ذکری مشاهده نشده است.

بمباران سنگین مناطق مختلف نوار غزه ادامه دارد. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه تا این لحظه به بیش از ۱۰۳۲۸ نفر افزایش یافته و شمار مجروحان هم به بیش از ۲۶۰۰۰ نفر رسیده است.

در جبهه شمالی درگیریهای توپخانه ای و موشکی بین حزب الله و اسرائیل ادامه دارد و تغییر خاصی در خطوط تماس ایجاد نشده است.

توپخانه ارتش اسرائیل از ظهر امروز حملات خود به مناطق جنوبی لبنان را آغاز کرد و مناطق لبونه، حلتا، الماری، عیتا الشعب، میس الجبل، حولا، بلیدا، محیبیب، یارون، علما الشعب و الکروم الزراعیه در حومه‌ی الوزانی، تپه الحمامص و الخیام را مورد حمله قرار داد. شهرک های یاطر، یارین، الجبین و الهباریه نیز مورد حمله جنگنده‌های اسرائیلی واقع شدند.

نیروهای حزب الله نیز در پاسخ به این حملات، تجمع نیروهای اسرائیلی در اطراف شهرک شومیرا، پایگاه نظامی اسرائیل در شهرک دوفیف، منطقه بیاض بلیدا در شمال فلسطین اشغالی را مورد حمله قرار داد. همچنین گفته می‌شود در نتیجه حمله دوم، یک نظامی اسرائیلی کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. همچنین شهرکهای آفیفیم، یرعون و بارعام با چهار فروند راکت مورد حمله قرار گرفت است.

نقاط تحت حمله در جنوب لبنان و شمال فلسطین اشغالی در ۱۷ آبان ۱۴۰۲ – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از وضعیت نظامی در غزه و شمال فلسطین، ۱۶ آبان ۱۴۰۲ (نقشه میدانی)

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.