در ۳۵مین روز از نبردها در فلسطین، نیروهای اشغالگر رژیم اسرائیل در محله شیخ رضوان در شمال غزه پیشروی کرده و بیمارستانهای رنتیسی، النصر و بیمارستان چشم پزشکی غزه را به محاصره درآوردند. درگیریها در محله شیخ رضوان و اردوگاه الشاطی ادامه دارد. همچنین درگیریها در بیت حانون ادامه دارد.

در جنوب غرب شهر غزه، تغییری صورت نگرفته است و نیروهای رژیم اسرائیل همچنان در امتداد خط ساحلی تا میدان الریاشی حضور دارند.

شایعاتی در مورد پیشروی ارتش اسرائیل در خط ساحلی و رسیدن نبردها به بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه وجود دارد. با توجه به اطلاعاتی میدانی و تا لحظه نگارش این متن این اخبار قابل تایید نیست و درگیریهای زمینی به بیمارستان الشفا نرسیده است.

در جنوب نوار غزه و جبهه های خان یونس درگیری قابل به ذکری مشاهده نشده است.

بمباران سنگین مناطق مختلف نوار غزه و به‌صورت ویژه بمباران شهر غزه ادامه دارد. طی ۲۴ ساعت گذشته، جنگنده ها و پهپادهای رژیم اسرائیل به طرز بی سابقه ای اقدام به بمباران مناطق مذکور کرده اند. نکته مهم در خصوص بمبارانهای اخیر رژیم صهیونیستی، هدف قرار دادن بیمارستان ها و یا مناطق اطراف آنها است. از داخل غزه اخبار و تصاویری منتشر شده است که نشان میدهد بیمارستانهای اصلی مانند بیمارستان الشفا و اندونزیایی به شدت توسط اسرائیل بمباران میشوند. این اعمال جنایتکارانه باعث افزایش تصاعدی تعداد شهدا و مجروحان فلسطینی خواهد شد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه تا این لحظه به بیش از ۱۱۰۷۸ نفر از جمله ۴۵۰۶ کودک افزایش یافته و شمار مجروحان هم به بیش از ۲۶۹۰۵ نفر رسیده است. در کرانه باختری نیز دستکم ۱۸۳ فلسطینی شهید و بیش از ۲۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

در جبهه شمالی درگیریهای توپخانه ای و موشکی بین حزب الله و اسرائیل ادامه دارد و تغییر خاصی در خطوط تماس ایجاد نشده است.

نیروهای حزب الله تجمع سربازان اسرائیلی در منطقه العاصی در مقابل میس الجبل، مواضع نظامی در مناطق برکه ریشه و عرب العرامشه، پایگاه رامیم، تجمع نیروهای اسرائیلی در منطقه حرش شتولا را مورد حمله موشک هدایت شونده قرار داد. همچنین حزب الله با سه فروند پهپاد مرصاد مواضع اسرائیل در پایگاه یفتاح و تجمع نیروهای اسرائیلی در شرق روستای راموت نفتالی (حتسودت یوشع) را مورد حمله قرار داد.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز مناطق رامیه، بستان، ضهیره، یارین، میس الجبل، لبونه، بلیدا، حولا، طیرحرفا، الجبین، شحین، عیتا الشعب و یارون را مورد حمله توپخانه‌ای قرار داد. مناطق مرکبا و وادی هونین نیز مورد حمله پهپادی اسرائیل قرار گرفت. جنگنده‌های اسرائیلی نیز اطراف مناطق عیتا الشعب و یاطر را بمباران کردند.

مناطق مورد حمله در جنوب لبنان – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از وضعیت نظامی در غزه و شمال فلسطین، ۱۸ آبان ۱۴۰۲ (نقشه میدانی)

وضعیت نظامی در شمال نوار غزه – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. amir شنبه, ۲۰ آبان, ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶

    حملات حزب الله تاثیر چندانی بر موازنه جنگ ندارد بیشتر حالت نمایشی دارد…با این حملات ابی برای مردم غزه گرم نخواهد شد حملات مقاومت عراق و یمن هم هیچ کمکی به مردم غزه نکرده و حتی تلفات خاصی هم از دشمن نگرفته متاسفانه

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.