برگزاری دوره آموزشی برای پلیس عراق توسط ناتو

یکشنبه 21 آبان 1402 - 17:14
https://iswnews.com/?p=108861

نمایندگی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در بغداد از آغاز دوره تازه آموزش نیروهای پلیس و وزارت کشور عراق در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رابرت دریسن، رئیس دفتر نمایندگی ناتو در عراق طی گفتگو با روزنامه الصباح اظهار داشت که ناتو به اجرای تعهدات خود در حمایت از نیروهای مسلح عراق ادامه می‌دهد و به‌زودی مرحله تازه‌ای از آموزش نیروهای وزارت کشور و پلیس عراق آغاز خواهد شد. ناتو توان آموزش نیروهای امنیتی و نظامی عراق را به صورت کامل دارد و دوره‌های آموزشی می‌تواند در داخل یا خارج عراق باشد.

رئیس دفتر نمایندگی ناتو در عراق افزود: تغییرات زیست‌محیطی یک مسئله مهم و فرا مرزی است و نباید آن را نادیده گرفت و افزود که ناتو در آموزش‌های خود به نیروهای عراقی افزایش توجه آنها به تغییرات زیست‌محیطی و راه‌های کاهش اثرات این تغییرات را در نظر می‌گیرد.

شایان ذکر است اعضای شورای ناتو بنا به درخواست مقامات عراقی در ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ تصمیم گرفتند تا محدوده ماموریت ناتو در عراق علاوه بر ماموریت‌های مستشاری، ظرفیت سازی در راستای حمایت از وزارت کشور و فرماندهی پلیس فدرال عراق را نیز شامل شود.

بیشتر بخوانید: ناتو فعالیت نظامی در عراق را افزایش می‌دهد

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.