نخست وزیر لبنان با اشاره نبردهای فعلی در منطقه بیان داشت که طرحی اضطراری برای سه ماه آینده در صورت وقوع هرگونه جنگی در لبنان آماده کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان در ۲۱ آبان ماه اظهار داشت: حزب الله ملی گرایانه رفتار می‌کند و من از خردمندی این حزب اطمینان دارم. طرفدار جنگ نیستیم و هیچ اقدامی برای شعله ور شدن بیشتر جنگ در منطقه انجام نمی‌دهیم. لبنان پایبند به قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل بوده و به آن تاکید دارد. هشدارهایی وجود دارد و امیدواریم ارتباطات به آتش بس در جنوب لبنان بیانجامد. آنچه برای من مهم است این است که لبنان به دور از جنگ باقی بماند، ما پیوسته خواهان ثباتیم.

نخست وزیر لبنان در اظهاراتش خواستار آتش بس در غزه در سریع ترین زمان ممکن شده و ادامه داد: ما خویشتنداری می‌کنیم و اسرائیل نیز باید اقدمات تحریک آمیز مداوم خود در جنوب لبنان را متوقف کند. طرحی اضطراری برای سه ماه آینده در صورت وقوع هرگونه جنگی در لبنان آماده کرده‌ایم.

وی افزود: به هیچ وجه ادامه خونریزی در غزه جایز نیست. هیچکس نمی‌تواند کشتارهایی که در غزه رخ می‌دهد را تحمل کند. نتایج اجلاس سران کشورهای عربی و اسلامی (که روز گذشته در ریاض برگزار شد) بسیار بهتر از آن چیزی بود که انتظار داشتم و امیدوارم تصمیمات این اجلاس بی‌تاثیر نماند.

بیشتر بخوانید: نشست فوری سران کشورهای اسلامی و عربی برای فلسطین

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.