در روز ۳۸ام نبردها، به مانند روز گذشته تغییر خاصی در وضعیت خطوط نبرد در شمال نوار غزه ایجاد نشده است و پیشروی ارتش رژیم اسرائیل تقریبا متوقف شده است.

درگیریها در شمال بیت لاهیا و در داخل بیت حانون، محله های عطاطره و سلاطین در شمال شهر غزه، محله های شیخ رضوان، التوام، الشاطی، رمال، تل الهوا در شهر غزه ادامه دارد.

امروز تصاویری منتشر شد که نشان میداد ارتش اسرائیل ساختمان مجلس فلسطین در خیابان عمر المختار را به کنترل خود درآورده است. به نظر میرسد ارتش رژیم اسرائیل در حال تثبیت پیشروی روزهای گذشته و آماده سازی برای دور جدید حملات و عملیاتها در شهر غزه است.

نیروهای اسرائیل در ساختمان مجلس قانون گذاری فلسطین

همچنین شایعاتی در مورد ورود زرهی های اسرائیلی به خیابان احمد عرابی در امتداد خط ساحلی در محله الشاطی وجود دارد. در صورت صحت این شایعات نیروهای اسرائیلی در خط ساحلی در خیابان احمد عرابی و الرشید با یکدیگر دست داده اند و شهر غزه از همه ی جهات محاصره شده است.

لازم به ذکر است در حال حاضر نیروهای اسرائیلی دو بیمارستان اصلی شهر غزه یعنی بیمارستان الشفا و القدس را در محاصره خود دارند و بیمارستان الرنتیسی نیز تخلیه شده و کاملا در کنترل ارتش رژیم اسرائیل است.

وضعیت در جنوب نوار غزه بدون درگیری زمینی قابل توجه و بدون تغییر در نقشه میدانی گزارش میشود.

بمبارانهای سنگین و پرتراکم رژیم اسرائیل بر مناطق مختلف نوار غزه و به صورت ویژه علیه شهر غزه ادامه دارد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط صفحه X ارتش اسرائیل، از ابتدای عملیات زمینی، نیروی هوایی رژیم به حدود ۵۰۰۰ هدف در نوار غزه حمله کرده است. ۳۳۰۰ حمله توسط جت های جنگنده، حدود ۸۶۰ حمله توسط بالگردها و بیش از ۵۷۰ حمله توسط پهپادها انجام شده است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه تا این لحظه به بیش از ۱۱۲۴۰ نفر از جمله ۴۶۰۹ کودک و ۳۱۰۰ زن افزایش یافته و شمار مجروحان هم به بیش از ۲۹۰۰۰ نفر رسیده است.

لازم به ذکر است در روز دوشنبه در پی حملات گروه‌های مقاومت به شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه و مناطق شمالی فلسطین اشغالی، دستکم ۸ مرتبه آژیر خطر در مناطق مذکور به صدا درآمد.

بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت نظامی در شمال نوار غزه، ۲۰ آبان ۱۴۰۲ (نقشه میدانی)

آخرین وضعیت نظامی در شمال نوار غزه – برای مشاهده در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. amir سه شنبه, ۲۳ آبان, ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰

    وضعیت غزه رو به روز وخیم تر داره میشه

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.