دیدار سرلشکر باقری با مقامات عراقی

یکشنبه 12 آذر 1402 - 15:01
https://iswnews.com/?p=110353

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طی سفری رسمی به بغداد، با تعدادی از مقامات عراق دیدار و در خصوص برخی مسائل گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در ۱۱ آذر ماه طی سفری رسمی وارد بغداد، پایتخت عراق شد.

سرلشکر در جریان این سفر با ثابت محمد العباسی، وزیر دفاع عراق دیدار و گفتگو کرد. طبق اعلام وزارت دفاع عراق، طرفین در این دیدار شماری از مسائل دارای اهمیت مشترک میان عراق و ایران به ویژه توسعه روابط نظامی فیمابین را بررسی کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه حضور خود در بغداد، با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار، ارتقای تلاش های امنیتی و اطلاعاتی مشترک را بررسی کردند.

سرلشکر محمد باقری همچنین با عبدالامیر رشید یار الله، رئیس ستاد نیروهای مسلح عراق نیز دیدار کرد. وی ضمن قدردانی از تلاش و جدیت دولت و نیروهای امنیتی عراق در برپایی مراسم باشکوه اربعین، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای هرگونه تهدید نسبت به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق اعلام می‌دارد.

رئیس ستاد ارتش عراق نیز ضمن ابراز قدردانی از جمهوری اسلامی بابت همکاری صادقانه در مبارزه با داعش و یاد شهید سلیمانی، آمادگی کامل نیروهای مسلح عراق را برای توسعه مبادلات نظامی، دفاعی، آموزشی و رزمایش‌های مشترک و تبادل تجارب اعلام نمود.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.