از تلگرام؛ تیار الحکمه الوطنی و تلاش عمار حکیم برای نزدیکتر شدن به کشورهای عربی

نویسنده:
شنبه ۷ مرداد ۹۶ - ۰۱:۲۶
https://iswnews.com/?p=1104

تلاش عمار حکیم برای جلب نظر کشورهای عربی! عمار حکیم در نخستین گام برای تشکیلات جدید خود (التیار الحکمه الوطنی)، پیام‌های دوستی و حسن نیت به کشورهای «عربستان سعودی»، «امارات عربی متحده»، «قطر» و «اردن» ارسال کرده است. اردن: سید عمار حکیم شخصا به اردن رفت و در آن‌جا با دو تن از سیاسیون برجسته […]

تلاش عمار حکیم برای جلب نظر کشورهای عربی!

عمار حکیم در نخستین گام برای تشکیلات جدید خود (التیار الحکمه الوطنی)، پیام‌های دوستی و حسن نیت به کشورهای «عربستان سعودی»، «امارات عربی متحده»، «قطر» و «اردن» ارسال کرده است.

اردن:
سید عمار حکیم شخصا به اردن رفت و در آن‌جا با دو تن از سیاسیون برجسته اهل تسنن عراق (جمال الضاری و خمیس الخنجر) دیدار کرد. این دو فرد را نمی‌توان در خط اردن دانست؛ اما در میان شخصیت‌های هماهنگ با نظام اردن به صورت ویژه می‌توان «محمد تمیم» (محمدعلی تمیم الجبوری) را نام برد که از رویکرد جدید عمار حکیم استقبال کرده است.

قطر:
یک هیئت به ریاست «شیخ همام حمودی» از طرف سید عمار حکیم به قطر رفت تا اعتماد مقامات دوحه را برای پروژه جدید سید عمار حکیم و تشکیل حزب تیار الحکمه را جلب کند. در میان سیاسیون عراقی نزدیک به دوحه، مشخصا «احمد المسازی» از رویکرد جدید سید عمار حکیم استقبال کرده است.

عربستان سعودی:
«خمیس الخنجر» را می‌توان نزدیک‌ترین سیاستمدار عراقی ِ وابسته به ریاض خواند! حمایت نامبرده از سید عمار حکیم نشانه روشنی است که سید عمار آن را دست کم نخواهد گرفت. برخی منابع از روابط نسبتا نزدیک و تعامل این دو طی ماه‌های اخیر سخن گفته‌اند.

امارات عربی متحده:
امارات عربی متحده پایگاه قابل اعتنایی در عراق ندارد! با این حال در میان شخصیت‌های متنفذ اهل تسنن عراق، «احمد الکبیسی» طی چند سال اخیر به یکی از افراد مورد توجه و حتی تأثیر گذار بر مقامات ابوظبی تبدیل شده است. گفته می‌شود سید عمار حکیم نیز با احمد الکبیسی از طریق خمیس الخنجر ارتباطی برقرار کرده است.

همه این اخبار در حالی است که او در پیام اعلان تأسیس تشکیلات جدید، از ایران تجلیل کرد و به نظر می‌رسد سید عمار نمی‌خواهد اعتماد ایران را به طور کامل از دست بدهد.

از کانال تلگرامی ذره بین منطقه

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مقداد گفت:

    با سلام، پس از گذشت چند روز از تاسیس جریان حکمت ملی امروز دیگر مشخص شده که این کار با هدف تقویت شیعیان و در راستای تقویت ائتلاف ملی و به صلاح ما بوده و عمار حکیم هم شخصیتی قابل اتکا برای ما در عراق است، لطفا مطالب تخریبی که از سوی بدخواهان جریان مقاومت در چند روز گذشته با هدف عملیات روانی علیه ایران و حامیان مقاومت در منطقه بویژه حکیم منتشر شده باز نشر نفرمایید، اینکار باعث دلسردی و رنجش دوستداران مقاومت میشود. با سپاس

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام