طبق گزارش رسانه های محلی، گروهی از افسران اسرائیلی به عنوان بخشی از طرح مشترک اسرائیل، آمریکا، امارات و عربستان سعودی برای حفاظت از کشتیرانی اسرائیلی‌ها در آب‌های یمن وارد جزیره سقطری در جنوب این کشور شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” به نقل از منابع محلی، در روزهای اخیر یک هواپیمای اماراتی از مبدأ ابوظبی وارد جزیره سقطرا در جنوب یمن شده است. این هواپیما حامل گروهی از نظامیان و مستشاران اسرائیلی و همچنین افسران اطلاعات امارات بوده است.

بر اساس این گزارش، مستشاران اسرائیلی و اماراتی پس از فرود به سمت پایگاه تازه تاسیس امارات در جزیره سقطرا رفتند.

این اقدام پس از انتشار گزارش برخی رسانه‌های صهیونیستی درباره ورود و استقرار ناوچه ساعر ۶ در جزیره سقطرا است. ناوچه ساعر ۶ در روزهای اخیر برای اولین بار به دریای سرخ اعزام شده بود. از ماموریت این ناوچه و مستشاران اسرائیلی در سقطرا اطلاعاتی منتشر نشده است اما با توجه به کاربری پدافندی ساعر ۶ احتمال می‌رود که اسرائیل قصد دارد تا با کمک امارات و دیگر متحدین خود، یک پایگاه دریایی را در این جزیره مستقر کند و ساعر ۶ ماموریت حفاظت از آنرا دارد.

سقطرا مهم ترین و بزرگترین جزیره یمن در خلیج عدن است که نقش مهمی در کنترل آب‌های جنوبی یمن دارد. این جزیره در گذشته توسط بریتانیا و پرتغال به عنوان پایگاه دریایی و نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفته و در سالهای اخیر در کشمکشی مستمر بین مزدوران امارات و عربستان دست به دست شده است.

بیشتر بخوانید: انصارالله: نیروهای آمریکا در شش نقطه یمن مستقر شدند

نقشه: موقعیت مجمع الجزایر سقطرا در ورودی خلیج عدن واقع در جنوب شرقی یمن
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.